Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Japonky místo partnerů používají romantické mobilní aplikace. Neodmlouvají a můžou je kdykoliv vypnout

Japonky místo partnerů používají romantické mobilní aplikace. Neodmlouvají a můžou je kdykoliv vypnout

Japonští muži mají tvrdou konkurenci, tamější ženy totiž propadly pozoruhodné vášni. Než snášet nástrahy partnerského života, které nutně přijdou kromě krásných chvil v každém vztahu, radši sahají po mobilním telefonu. Virtuální milenec je nezradí, zasypává je komplimenty, a když už jeho přítomnost není žádoucí, stačí vypnout mobilní aplikaci.

Ideální muž prý neexistuje. Japonské ženy to ale vidí jinak. Než aby se staraly o skutečného muže, pořizují si virtuální milence. O své zkušenosti vyprávěla CNN Ayumi Saitová. Ta si „muže v telefonu“ pořídila, když se ve dvaadvaceti letech rozešla s přítelem. „Cítila jsem se sama. Japonští muži jsou příliš stydliví a nevědí, jak ženě zalichotit. Když jsem byla na konci dne unavená, lehla jsem si do postele, zapnula aplikaci a poslouchala všechna ta sladká vyznání,“ popisuje žena, která je dnes o devět let starší.

Ve své zemi ale zdaleka není raritou, jak by tomu bylo v Evropě. Průzkumy v Japonsku odhalily, že v tamní populaci 44,2 % žen ve věkovém rozmezí od 18 do 34 let stále čeká na první sexuální styk. Virtuální realita je pro ně jednou z cest, jak najít to, co jim ve skutečném životě chybí.

Průlom v oblasti romantických her pro ženy ze země vycházejícího slunce znamenala hra Angelique z poloviny devadesátých let. Stejnojmenná blonďatá hrdinka, která se má stát budoucí královnou vesmíru, v ní hledá ideální protějšek a pánové se mohou doslova přetrhnout, aby zaujali její pozornost. Do té doby existovaly hry podobného typu pouze pro muže, kteří na nich dodnes visí ve stejné míře jako ženy.

Podnikatelka Nanako Higašiová s manželem Juzim Cutanim dokázali na popularitě romantických her vydělat. Zkraje nového tisíciletí založili společnost, která se specializuje právě na tento segment trhu. V současnosti nabízejí 88 různých her, které baví odhadem 50 milionů žen po celém světě.

Romantických her pro ženy existuje nepřeberné množství.Romantických her pro ženy existuje nepřeberné množství.autor: girlgames.com

„Nezáleží na tom, kterému druhu mužů dáváte přednost. V těchto hrách najdete nejrůznější typy mužů a všichni jsou samozřejmě naprosto dokonalí,“ okomentovala fenomén Kukhee Choová, která pochází ze Spojených států a na univerzitě v Tokiu vyučuje kulturní komparatistiku.

Japonky si ostatně umějí poradit, i pokud nemají po ruce toho pravého muže z masa a kostí a chtějí zažít svůj velký den. V zemi už několik let funguje systém tzv. single svateb. Nevěsta si pozve hosty, oblékne krásné šaty, nechá se učesat a namalovat a sama projde svatebním ceremoniálem. Na rozdíl od těch, co tam jdou v páru, nemusí nikomu slibovat nic na zbytek života.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1