Kanadská provincie nutila ženy chodit do práce na jehlách. "Není to fér," burácela tamní premiérka | info.cz

Články odjinud

Kanadská provincie nutila ženy chodit do práce na jehlách. "Není to fér," burácela tamní premiérka

Vláda kanadské provincie Britská Kolumbie změnila dlouholetá pravidla, podle nichž musely ženy v řadě profesí nosit vysoké podpatky. Nové nařízení nechává volbu obuvi na nich a podle vlády jím končí diskriminační a potenciálně nebezpečná praxe, uvedla televize BBC. Požadavky na nošení bot s vysokými podpatky se v posledním roce staly terčem protestů žen v některých západních zemích.

Zatímco až dosud mohli zaměstnavatelé nařídit ženám nošení obuvi podle svých představ, což byly v mnoha případech právě vysoké podpatky, nové nařízení stanovuje, že pracovní obuv musí umožnit zaměstnancům "bezpečně vykonávat jejich práci" a žádný zaměstnavatel nemůže požadovat obuv, která by mohla ohrozit jejich zdraví či bezpečí.

"Jako většina obyvatel Britské Kolumbie si i naše vláda myslí, že (tato praxe) není správná. Měníme toto pravidlo, abychom zastavili tuto nebezpečnou a diskriminační praxi," uvedla podle BBC premiérka Christy Clarková.

Vysoké podpatky se loni staly tématem například v Británii, kde mladá londýnská recepční rozjela kampaň za změnu povinných pravidel oblékání v britských firmách. Pro svou petici proti vysokým podpatkům získala přes 100 000 podpisů, které jsou nutné pro to, aby se jí musel zabývat parlament.

Protest proti vysokým podpatkům rezonoval také na loňském filmovém festivalu v Cannes, kde se americká filmová hvězda Julia Robertsová prošla po červeném koberci bosa na protest proti tomu, že o rok dříve pořadatelé několika ženám odmítli vstup na premiéru s odůvodněním, že nemají boty na vysokém podpatku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud