Kapela Lucie vydala po 16 letech nový singl. Poslechněte si Takhle tě mám rád | info.cz

Články odjinud

Kapela Lucie vydala po 16 letech nový singl. Poslechněte si Takhle tě mám rád

Skupiny Lucie po 16 letech od vydání posledního alba Dobrá kočzka která nemlsá přichází s novým singlem s názvem Takhle tě mám rád. Skladba, jejíž vydání bylo původně oznámeno na konec minulého roku, je první zveřejněnou nahrávkou z připravované desky Evolucie, kterou skupina vydá na podzim. V sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák zároveň zahájí 13. listopadu v ostravské Ostravar Aréně velké turné. ČTK o tom dnes za kapelu informoval Roman Helcl.

„S Lucií jsme naposledy nahrávali v roce 2002 album Dobrá kočzka která nemlsá. Od té doby jsme sice společně netvořili, ale já si za těch 16 let schovával nápady na texty, o kterých jsem věděl, že budou jednou pro kapelu skvělé,“ uvedl kytarista Kodym. „Když si poslechnete text Takhle tě mám rád, zjistíte, že je o svatbě. Když vyslovíte to slovo, uvidíte, že se chlapi většinou leknou, ale holky reagují naprosto obráceně. Ten kontrast se nám moc líbil,“ dodal.

Autorem hudby je P.B.CH., který měl nápad původně schovaný pro své připravované album. „Ale nakonec jsem usoudil, že song raději nabídnu Lucii,“ uvedl baskytarista.

První koncert turné se uskuteční 13. listopadu v ostravské Ostravar Aréně. Následovat budou vystoupení 17. a 18. listopadu v DRFG aréně v Brně a 22. až 24. listopadu tři koncerty v pražské O2 areně. Na konci listopadu pak Lucie zavítá na Slovensko, kde zahraje v Bratislavě a Košicích.

Lucie vstoupila na hudební scénu v roce 1985. První sólovou deskou byl eponymní debut z roku 1990. Kapela je držitelkou titulů interpret, skupina a album 25. ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl. Se svými třemi prvními studiovými alby prorazila hranici 100.000 prodaných nosičů. Celkem skupina prodala přes milion hudebních nosičů. Předloni na velkém turné oslavila 30 let od založení. Lucie se po desetileté pauze vrátila na koncertní pódia před čtyřmi lety. Vyprodala tehdy deset koncertů, na které přišlo celkem 150.000 fanoušků. Kapela drží české prvenství v podobě třikrát po sobě vyprodané pražské O2 arény.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud