Katka z dokumentu Třeštíkové: Ukázala, kde žije. Dochází na léčbu, dál ale fetuje | info.cz

Články odjinud

Katka z dokumentu Třeštíkové: Ukázala, kde žije. Dochází na léčbu, dál ale fetuje

Přežívá ve stanu vyrobeném z plachty, má zničená játra a dceru nemůže vídat. Přesto nebo právě proto se Katka (40), narkomanka ze slavného dokumentu režisérky Heleny Třeštíkové, začala z drogové závislosti znovu léčit. Na metadonovou terapii dochází už rok a čtvrt.

Katka žije už tři čtvrtě roku s přítelem v provizorním stanu vyrobeném z nasbíraných věcí a kusu plachty. „Je to tu pro někoho možná příšerný, ale jsem ráda, že na mě neprší,“ řekla reportérce pořadu České televize 168 hodin.

Už rok a čtvrt dochází do Nemocnice Na Bulovce na metadonovou terapii. Došlo jí totiž, že dávno balancuje nad propastí. „Dneska je mi čtyřicet a už to prostě kolem mě jenom umírá. Teďka už přichází řada na mě, že jo...,“ uvědomuje si. „Mám prostě kousek do cirhózy jater, ty začnou tvrdnout a pak už je jenom smrt. A to já umřít nechci,“ dodala.

Vyhráno ale rozhodně nemá. Díky metadonu se sice dokázala zbavit závislosti na heroinu, s pervitinem ale pořád bojuje. „Že si nedám, to mi problémy nedělá. Naposled jsem si ho dala včera a zrovna teda ještě dneska, to jako jo. Ale ne nějak jako, tak normálně,“ vykládala nesouvisle v reportáži.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud