Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

KFC začalo prodávat nezvyklou kombinaci dvou oblíbených pochoutek. A internet se baví

KFC začalo prodávat nezvyklou kombinaci dvou oblíbených pochoutek. A internet se baví

KFC představilo nový druh speciální pizzy. Jak tomu u promo fotografií fastfoodů bývá, představa zákazníků byla ale nakonec trochu jiná než skutečnost. 

Hybrid pizzy a kuřete se zatím prý prodává podle The Independent pouze na Filipínách. Základ tvoří velký kuřecí filet ve tvaru srdce, na kterém je mozzarella, šunka, KFC omáčka a kousky ananasu. Protože jídlo kombinuje pizzu a kuře (anglicky chicken), dostalo jméno Chizza.

Velké očekávání milovníků smaženého se ale spíše nevyplnilo. Zákazníci umisťují na sociální sítě fotografie Chizzy tak, jak ji koupili. Je výrazně menší, než vypadá na obrázku. Navíc nemá ani tvar srdce, které je vidět jen na promo fotografiích. A celkový vzhled… nevypadá až tak lákavě.

Fastfoodová specialita by se měla prý prodávat i v Indii a dalších zemích. Chystají se i různé další příchutě. Reakce zákazníků na internetu se ale různí. Někteří specialitu opěvují, jiným vadí malé rozměry i nevzhledná forma.

Odlišnosti reality a jídla na oficiálních fotografiích si už lidé všimli i u dalších řetězců s rychlým občerstvením. Opakovaně tak stížnostmi bombardovali a bombardují facebookové stránky restaurací. McDonald’s, který nedávno oslavil 25 let od otevření první restaurace v Česku, se proto rozhodl ve videu prozradit svým zákazníkům, proč fotografie vypadají lépe než to, co dostanou u pokladny.

Při pořizování snímků asistují totiž i foodstylisti, kteří dokáží jídlo nazdobit tak, aby vypadalo co nejlíp. Zároveň porci upraví tak, aby na obrázku byly vidět všechny ingredience, ze kterých se jídlo skládá. Při focení to tedy vypadá tak, že všechny přísady jsou třeba jen v půlce sendviče, která je na fotografii vidět, a druhá půlka je prázdná.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744