Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Království silikonové rozkoše. Nevěstinec v Barceloně láká na sex s figurínami a má plno

Království silikonové rozkoše. Nevěstinec v Barceloně láká na sex s figurínami a má plno

Sex s ženou nebo s mužem? A co takhle s robotickou panenkou? Nově otevřený nevěstinec v Barceloně cílí na všechny, které běžný pohlavní styk neoslovuje. Stačí sáhnout do kapsy a návštěvník si může užívat se silikonovými figurínami.

Majitelé nově otevřeného podniku Lumi Dolls v katalánské metropoli doufají, že objevili díru na trhu. Místo živých prostitutek se rozhodli „angažovat“ čtveřici silikonových panenek. Hodina vášně je momentálně k mání za 80 eur (asi 2 200 Kč), později to bude 120 eur (asi 3 300 Kč).

V Barceloně se rozhodli uspokojit vkus každého z potenciálních návštěvníků, kterými mohou být muži i ženy. V rámci nabídky umělých nevěstek si tak lze vybrat Afričanku Leizu, Japonku inspirovanou stylem anime Aki, Asiatku Lily a Evropanku Katy. Dámy měří od 161 do 170 centimetrů, každá z nich váží 40 kilogramů.

Provozovatelé veřejného domu s panenkami se chlubí, že už mají v současnosti na dlouho dopředu vyprodáno. Klienti prý nemusí mít z ničeho obavy, figuríny jsou po každém použití pečlivě dezinfikovány. Pánové jsou zároveň podle řádu podniku povinni při hrátkách používat prezervativ, otázkou ovšem je, jak bude v tomto ohledu probíhat kontrola.

Obdobné figuríny jsou už nějaký čas nesmírně populární v některých asijských zemích, v Evropě se ovšem jedná o první podnik svého druhu. Sexuchtivý zákazník si může dokonce dopředu poručit, jak budou hračky oblečené a v jaké pozici jej bude plastová společnost očekávat.

„Jsou to velmi realisticky ztvárněné panenky, a to jak v ohybu kloubů, tak na dotek, které vám dovolí naplnit vaše fantazie bez jakýchkoliv limitů. Tyto panenky učiní vaše prožitky erotičtějšími, příjemnějšími a mnohem více vzrušujícími,“ láká provozovatel k hrátkám se svými silikonovými dámami.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Kouká jako vyvoraná myš, nebo hledí jak žaba z kyšky? Mapy ukazují, jak se napříč ČR liší používání slov

Některá slova patří do nářečí nebo jsou pevně spojená s určitým regionem, třeba šufánek (naběračka) či zapackovat (klopýtnout). Co ale třeba slova jako koukat se, dívat se a hledět – máte pocit, že je jen tak volně zaměňujeme nebo volíme třeba podle formálnosti situace? Ve skutečnosti byla nebo jsou všechna tato slova regionálně vázaná.

Neznamená to sice, že by se v určité oblasti používalo výhradně jen jedno z nich, ale jsou oblasti, ve kterých je znatelná tendence volit některé z nich častěji.

U trojice slov koukat, dívat, hledět je současná situace podobná té původní nářeční. V Čechách i na Moravě se díváme, ale v Čechách se navíc často i koukáme. Na střední a východní Moravě a v části Slezska navíc i hledíme. Rozdíly se zachovávají i v ustálených spojeních kouká jako vyvoraná myš nebo hledí jak žaba z kyšky.

 

Kde lidé spíše hledí a kde spíše koukají

Kde lidé spíše hledí a kde spíše koukají • Foto https://syd.korpus.cz/

Link

Co děláme, když nás tlačí čas? V severní polovině Čech a také v části Moravy se pospíchá, kdežto v jihozápadní části Čech se častěji chvátá. Na východě Čech se spěchá, což dříve plynule přecházelo ve středomoravské spíchá, které ale dnes slyšíme už jen výjimečně.

V Českém jazykovém atlasu najdeme zaznamenané i další zeměpisné rozdíly u běžně užívaných slov, které však už v dnešní mluvě nejsou tak patrné. Zatímco v severovýchodní polovině Čech a na severní a severozápadní Moravě se říkalo, že je člověk bojácný, v jihozápadní polovině Čech a na jihozápadní a střední Moravě se používalo spíš označení bázlivý.

 

Je bojácný, nebo bázlivý?

Je bojácný, nebo bázlivý? • Foto Český jazykový atlas, Ústav pro jazyk český AV ČR 2012, http://cja.ujc.cas.cz

Link

Člověku bez pokrývky hlavy se říkalo v severovýchodní polovině Čech vlasatý, v jihozápadní prostovlasý. Když se někomu nechtělo pracovat, byl na většině území Čech prostě líný, ale na jižním okraji lenivý a na Moravě lenošný nebo dokonce shnilý (což se používá dodneška).

Porovnání dalších dvojic slov najdete v aplikaci SyD Českého národního korpusu

Další mapy, které ukazují, jak odlišnou mají lidé tendenci používat obecně známá slova naleznete na webu Reflex.cz. 

 

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

-1