Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Láska nebeská se vrací. Fanoušci romantické komedie se dočkají jejího pokračování

Láska nebeská se vrací. Fanoušci romantické komedie se dočkají jejího pokračování

Před čtrnácti lety obletěla romantická vánoční komedie Láska nebeská kina po celém světě. Fanoušci populárního snímku se už brzy dočkají několikaminutového dovětku, v němž se dozví, jak dopadli hlavní hrdinové.  

„Láska nebeská nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek,“ popisuje film jeho distributor. V jednotlivých příbězích se objevuje pestrý výčet charakterů od ministerského předsedy přes smolařského prodavače sendvičů po stárnoucí rockovou hvězdu. „Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné“.

Po dlouhých čtrnácti letech se fanoušci dočkají pokračování. Nejedná se o nový celovečerní film, Richard Curtis (režisér a scénárista Lásky nebeské) dal dohromady desetiminutový dovětek „Red Nose Day Actually“, v němž prozradí, jak to s hlavními aktéry dopadlo.

„Nikdy se mi nesnilo, že bych napsal další díl Lásky nebeské, ale napadlo mě, že by mohla být sranda v deseti minutách převyprávět, jak na tom dnes všichni jsou. Kdo nejvíc zestárnul? Hádám, že to bude těžká otázka…nebo je to zcela jasně Liam?“ vtipkoval Curtis v komentáři pro ostrovní tisk.  „Jsme potěšení, že si v krátkém snímku zahraje většina z původního hereckého obsazení,“ dodal režisér. V pokračování oblíbeného filmu si ale zcela určitě nezahraje Alan Rickman, který zemřel loni v lednu.

Britští diváci uvidí dovětek populární romantické komedie 24. března, kdy ho odvysílá BBC 1. O dva měsíce později se dočkají také američtí diváci. Čtyřiadvacátý březen nevybral Curtis náhodou. V tento den (takzvaný „Red Nose Day“) vyvrcholí charitativní sbírka, kterou od druhé poloviny osmdesátých let pořádá Comic Relief, jehož spoluzakladatelem je právě tvůrce snímku Richard Curtis. V televizi běží zábavná show, během níž mohou diváci posílat peníze na konto sbírky. Letos by její průběh měl ozvláštnit právě dovětek Lásky nebeské.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1