Láska z Bataclanu. Francouzská televize natočila film na pozadí teroru, rodiny pozůstalých se bouří | info.cz

Články odjinud

Láska z Bataclanu. Francouzská televize natočila film na pozadí teroru, rodiny pozůstalých se bouří

Francouzská televize France 2 odložila vysílání romantického filmu, který je postavený na událostech kolem teroristického útoku v pařížském hudebním klubu Bataclan. Televizní stanice se tak rozhodla na základě petice, kterou podepsalo na 38 tisíc lidí.

Při koordinovaném teroristickém útoku 13. listopadu 2015 zemřelo v Paříži a jejím blízkém okolí 130 lidí. Jen v koncertním sále klubu Bataclan pak ozbrojenci zabili 90 lidí. A právě na této události postavila jedna z francouzských televizí nový romantický film.

Milostný příběh mezi mužem, který žije nedaleko Bataclanu a ženou, která v době útoku náhodou prochází kolem, odstartuje právě pomoc lidem, kteří se snaží teroristům utéct. Pravá romantika ale přijde až později, a to když se pár setká na akci, kterou chtěli přeživší poděkovat těm, kteří jim zachránili život.

Podle serveru The Guardian se televize brání tím, že útok uvnitř klubu ve filmu není zobrazen, pozůstalí a přeživší ale s uvedením na televizní obrazovky nesouhlasí. „Je to pro nás šok. Je skandální, že takový film vznikl tak brzy po tak tragické události,“ svěřila se Clair Peltierová, jejíž manžel v Bataclanu zemřel a která zároveň celou petici iniciovala. „Chceme-li se srovnat s naším smutkem, potřebujeme zdrženlivost, důstojnost a úctu. Nepotřebujeme romantickou fikci.“

Televize France 2 posléze vydala prohlášení, v němž uvedla, že projekt odložila do té doby, dokud tvůrci filmu nezkontaktují všechny přeživší. „I když jsme tento film nechtěli cenzurovat, velmi nás potěšil rezervovaný přístup televize,“ dodal Arthur Dénouveaux, šéf jedné z asociací, která sdružuje lidi jako je Clair Peltierová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud