Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Macron utratil téměř 700.000 korun za make-up, na Hollanda ovšem pořád nemá

Macron utratil téměř 700.000 korun za make-up, na Hollanda ovšem pořád nemá

Novému francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi nelze upřít, že vypadá za každé příležitosti elegantně a upraveně. Útratu za make-up by mu však mohla závidět leckterá modelka. Během pouhých tří měsíců v Elysejském paláci utratil za make-up 26 tisíc eur, tedy víc než 678 tisíc korun. Informoval o tom server Politico.eu.

Výdaje na make-up Emmanuela Macrona ve čtvrtek odtajnil francouzský magazín Le Point, podle kterého podal jeho osobní maskér žádost o proplacení dvou faktur ve výši 10 a 16 tisíc eur za své služby poskytnutými před tiskovými konferencemi a během prezidentových zahraničních cest.

Prezidentův tým už veřejnosti sdělil, že budou náklady „výrazně sníženy“ a upozornil, že je částka menší než u jeho předchůdce. Francois Hollande totiž za zkrášlení tváře utratil 30 tisíc eur včetně platu maskéra. Za kadeřníka pak dal dalších 9 895 eur hrubého. Nikolasi Sarkozymu pak na make-up stačilo o něco méně než Macronovi – osm tisíc eur za měsíc.

Zpráva přichází v době, kdy Macronovi začaly znatelně klesat preference. Jeho práci schvaluje jen 37 Francouzů, krátce po jeho zvolení to přitom bylo 57 procent.

 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link