Marhoulův film Nabarvené ptáče má další hvězdu, zahraje si v něm Barry Pepper ze Zelené míle | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Marhoulův film Nabarvené ptáče má další hvězdu, zahraje si v něm Barry Pepper ze Zelené míle

Marhoulův film Nabarvené ptáče má další hvězdu, zahraje si v něm Barry Pepper ze Zelené míle

V připravovaném filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče se objeví americký herec Barry Pepper. Ve filmu, který vypráví o osudech malého chlapce za druhé světové války, se představí v roli ruského vojáka Mitky. Pepper je známý zejména ze tří filmů, které byly nominovány na Oscara: Zachraňte vojína Ryana, Zelená míle a Opravdová kuráž.

Byl také třikrát nominován na cenu Screen Actors Guild Awards. Za roli Roberta F. Kennedyho v TV minisérii Kennedyovi získal cenu Primetime Emmy Award. Pepper se v Marhoulově filmu natáčeném podle bestselleru Jerzyho Kosińského objeví mimo jiné po boku Harveyho Keitela či švédského herce Stellana Skarsgårda.

„Jednání o obsazení Barryho Peppera trvala, stejně jako u ostatních tak známých herců, několik měsíců. A stejně jako u ostatních rozhodoval hlavně scénář. Nicméně v jeho případě jsem byl tentokrát schopen nabídnout i 23minutovou ukázku ze všech scén, které jsme do té doby natočili,“ řekl režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.

Dalším potvrzeným zahraničním hercem je Alexej Kravčenko, který v 16 letech debutoval ve slavném filmu režiséra Elema Klimova s názvem Jdi a dívej se. „Alexejevovo herecké angažmá v mém filmu je pro mě pomalu až symbolické. Protože Klimovův film Jdi a dívej se osobně považuji za jeden z nejlepších filmů, které byly kdy natočeny,“ dodal Marhoul.

V 90. letech Kravčenko studoval na herecké škole Borise Ščukina, od roku 1994 do roku 2001 účinkoval ve státním divadle E. Vachtangova v Moskvě. V roce 2007 se stal členem souboru Moskevského uměleckého divadla (MCHT), jedné z největších moskevských divadelních scén. Ve filmu Nabarvené ptáče ztvární postavu politruka Gavrily.

Oba herci přicestují do Česka na pět natáčecích dní. Točit se bude v první polovině června v okolí Českého Krumlova.

Nabarvené ptáče je výpovědí židovského chlapce o podstatě a smyslu lidského života a o lidském charakteru. Děj se odehrává za druhé světové války a hlavní postavou je devítiletý Žid Joska, jehož rodiče pošlou k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě, aby ho uchránili před nacisty. „Není to ale film o holokaustu, a i když se to odehrává za války, tak to není ani válečný film,“ uvedl při začátku natáčení Marhoul. S premiérou se podle dřívějších informací počítá příští rok.

Vzhledem k době, z níž příběh je, a jeho okolnostem bylo těžké najít vhodné lokace v Česku, točilo se tedy i na Slovensku a na Ukrajině. Scénář vznikal tři roky ve spolupráci s osmi dramaturgy, měl 17 verzí. Peníze na film Marhoul sháněl přes čtyři roky. Rozpočet filmu je 166 milionů korun.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.