Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Michael Jackson promluvil ze záhrobí. Kdo si přál jeho smrt?

Michael Jackson promluvil ze záhrobí. Kdo si přál jeho smrt?

Michael Jackson nezemřel náhodou – to je teorie, která si od zpěvákovy smrti žije vlastním životem a která teď dostala nový impuls. Na vině je korespondence, kterou několik týdnů před svou smrtí předal Jackson příteli. V dopisech píše, že se ho někdo pokusí zabít. Zkazce o vraždě známého interpreta hitů jako Thriller nebo Billie Jean věří i jeho dcera Paris.

Michael Jackson svoji vraždu předpověděl podle listu Daily Mail v dopisech, které dal svému příteli Michaelu Jacobshagenovi jen týdny před smrtí v roce 2009. Dokumenty dle všeho potvrzují teorie některých Jacksonových příbuzných, kteří věří, že v případě zpěvákova předávkování nešlo jen o nešťastnou náhodu.

V písemnostech se často objevuje spojení „Snaží se mě zabít“ a „Bojím se o svůj život“. Kdo konkrétně se ale měl o jeho život pokoušet, zpěvák nezmiňuje. Na některých místech v dopisech ale píše, že promotérská společnost AEG, která připravovala jeho koncert v Londýně, na něj vyvíjí obrovský tlak a že má o sebe strach.

Jedna z posledních fotek Michaela Jacksona.Jedna z posledních fotek Michaela Jacksona.autor: Profimedia.cz

Dopisy, které možná odtajňují tajemství zpěvákovy smrti, se objevují osm let od jeho skonu. Jejich majitel, německý byznysmen Michael Jacobshagen, byl údajně zpěvákovi nablízku po dvě desetiletí už od svých teenagerovských let. Kromě svědectví v dopisech Jacobshagen vzpomíná, jak mu zpěvák v slzách volal a říkal, že „oni se ho chystají zabít“. Koho myslel tím oni, se ale nikdy přesněji nezmínil. Po tomto zoufalém telefonátu za zpěvákem prý Jacobshagen přiletěl a Jackson mu dal zmíněné dopisy. Zemřel o několik týdnů později.

Byznysmen se nyní rozhodl dopisy uveřejnit prý hlavně proto, aby potvrdil tvrzení zpěvákovi dcery Paris, která dlouhodobě říká, že jejího otce někdo zabil. Podobný názor má i zpěvákova sestra La Toya.

Sáčky s tekutými léky Propofol, po jejichž požití zpěvák zemřelSáčky s tekutými léky Propofol, po jejichž požití zpěvák zemřelautor: archiv LAPD

Oficiální příčinou smrti Michaela Jacksona bylo předávkování sedativem propofol. Král popu zemřel 25. června 2009, když mu bylo 50 let a právě se chystal na turné This Is It. Za neúmyslné zabití Jacksona byl odsouzen jeho lékař Conrad Murray, který si odpykal trest ve vězení.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744