Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Milovat Komunistickou stranu a mít hodně vlasů. Dárci spermatu musejí v Číně splňovat přísná pravidla

Milovat Komunistickou stranu a mít hodně vlasů. Dárci spermatu musejí v Číně splňovat přísná pravidla

Darovat své sperma není v Číně jen tak. Pekingská spermabanka totiž nedávno zveřejnila aktualizovaný seznam předpisů, které musejí potenciální dárci splnit. Kromě běžných a oprávněných požadavků ohledně zdravotního stavu instituce nyní žádá i to, aby muži darující své sémě milovali politické vůdce země, socialistické zřízení své krajiny a aby měli bujnou kštici.

Pokud nejsi dobrý komunista, vůbec k nám nechoď, jakoby říkala prestižní pekingská spermabanka napojená na místní univerzitu. Ta totiž v obavách o upadající kvalitu darovaného spermatu vydala aktualizovaný seznam vlastností, které od potenciálních dárců očekává, píše deník Independent

Instituce nyní vítá jen ty muže mezi 20 a 45 lety, kteří „milují svou socialistickou vlast, podporují vedení Komunistické strany, jsou loajální myšlenkám komunismu, dodržují zákony a nemají žádné politické problémy.“ Instituce dodává, že kandidát rovněž nesmí trpět žádnou závažnou nemocí a nesmí u něj být patrná výrazná ztráta vlasů.

Nová pravidla spermabanka zavedla poté, co Čína před dvěma lety opustila oficiální politiku jednoho dítěte. Po službách banky rázem vzrostla poptávka, nicméně instituce se potýkala s nízkou kvalitou darovaného spermatu. Jen asi 15 až 20 procent mužů prošlo přísnými zdravotními testy. 

Ti, kdo však v testech uspějí, pekingská banka odmění jednorázovou odměnou 200 yuanů (650 korun), a když je jejich sperma využito, získají dalších 5500 yuanů (18 tisíc korun).

Darování spermatu v Pekingu podléhá dvěma kolům zdravotních testů, kvalita socialistického přesvědčení však oficiálně zkoumána není. „Pokud jste přesvědčený, že požadavkům vyhovujete, tak nám to stačí,“ uvedl jeden z tamních doktorů pro deník South China Morning Post.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1