Milovat Komunistickou stranu a mít hodně vlasů. Dárci spermatu musejí v Číně splňovat přísná pravidla | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Milovat Komunistickou stranu a mít hodně vlasů. Dárci spermatu musejí v Číně splňovat přísná pravidla

Milovat Komunistickou stranu a mít hodně vlasů. Dárci spermatu musejí v Číně splňovat přísná pravidla

Darovat své sperma není v Číně jen tak. Pekingská spermabanka totiž nedávno zveřejnila aktualizovaný seznam předpisů, které musejí potenciální dárci splnit. Kromě běžných a oprávněných požadavků ohledně zdravotního stavu instituce nyní žádá i to, aby muži darující své sémě milovali politické vůdce země, socialistické zřízení své krajiny a aby měli bujnou kštici.

Pokud nejsi dobrý komunista, vůbec k nám nechoď, jakoby říkala prestižní pekingská spermabanka napojená na místní univerzitu. Ta totiž v obavách o upadající kvalitu darovaného spermatu vydala aktualizovaný seznam vlastností, které od potenciálních dárců očekává, píše deník Independent

Instituce nyní vítá jen ty muže mezi 20 a 45 lety, kteří „milují svou socialistickou vlast, podporují vedení Komunistické strany, jsou loajální myšlenkám komunismu, dodržují zákony a nemají žádné politické problémy.“ Instituce dodává, že kandidát rovněž nesmí trpět žádnou závažnou nemocí a nesmí u něj být patrná výrazná ztráta vlasů.

Nová pravidla spermabanka zavedla poté, co Čína před dvěma lety opustila oficiální politiku jednoho dítěte. Po službách banky rázem vzrostla poptávka, nicméně instituce se potýkala s nízkou kvalitou darovaného spermatu. Jen asi 15 až 20 procent mužů prošlo přísnými zdravotními testy. 

Ti, kdo však v testech uspějí, pekingská banka odmění jednorázovou odměnou 200 yuanů (650 korun), a když je jejich sperma využito, získají dalších 5500 yuanů (18 tisíc korun).

Darování spermatu v Pekingu podléhá dvěma kolům zdravotních testů, kvalita socialistického přesvědčení však oficiálně zkoumána není. „Pokud jste přesvědčený, že požadavkům vyhovujete, tak nám to stačí,“ uvedl jeden z tamních doktorů pro deník South China Morning Post.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.