Mladíka v moři něco pokousalo do krve. Rady si nevěděli ani lékaři

Info.cz, IvM

07. 08. 2017 • 15:26

Když se 16letý Sam Kanizay rozhodl v sobotu odpoledne svlažit nohy a projít se po jedné z vyhlášených pláží v australském Brightonu, určitě netušil, že si odnese tak bolestivá a záhadná zranění. Na jeho nohou si totiž pochutnávalo nesčetně mořských tvorů.

Ve vodě se Sam procházel asi půl hodiny, když vylezl, všimla si jeho rodina něčeho divného. „Když vylezl z vody, řekl, že má na nohou písek a vrátil se do moře,“ řekl serveru The Guardian jeho otec Jarrod. Když se pak chtěl Sam obout, zjistil, že mu něco prokouslo kůži a že začal silně krvácet.

Expert na mořské živočichy z univerzity New South Wales Alistair Poore uznal, že se s podobným případem ještě nesetkal. Poore potvrdil, že zranění má nejspíš na svědomí nějaký bezobratlí mořský živočich, s velkou pravděpodobností mořské vši. Podle něj by ale takto rozsáhle krvácení způsobilo jen velké množství těchto parazitů.

Následující den se Kanizay vrátil na pláž a do nádoby s masem pár těchto maličkých tvorů chytil. Ukázalo se, že opravdu milují maso.

SDÍLET