Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Moderátor Jakub Kotek: „Šokuju sám sebe, nikdy dopředu nevím, co řeknu.“

Moderátor Jakub Kotek: „Šokuju sám sebe, nikdy dopředu nevím, co řeknu.“
 

Když moderuje, jde do toho naplno. Žádné texty si dopředu nepřipravuje, miluje totiž kouzlo improvizace, ačkoliv ho občas dostalo „do úzkých“. Momenty „trapnosti“, jak sám říká, jsou pro něho největší výzvou. Je to prý skvělá šance dostat publikum na svoji stranu. Rád zůstává svůj: „Pořád jsem ten floutek z Hradce a chci jím i zůstat,“ říká s úsměvem. Je tenhle sympatický mladík stále singl?

Máš velmi různorodé zájmy. Sportuješ, moderuješ, zpíváš, hrál jsi ve filmu, jsi členem taneční skupiny Křečkovi muži, která se dokonce dostala do finále soutěže Československo má talent. Jak to všechno stíháš?

Je to náročné. Momentálně jsem ve věku, kdy zjišťuji, co moje tělo a hlava dokáží. Má to pochopitelně své nevýhody. Ne všechno se mi podařilo dotáhnout, a už jsem začal strkat nos do dalších věcí. Do objevování investuju spoustu času.

Jakub Kotek (Koťák)

Věk: 29 let

Místo narození: Hradec Králové

Moderuje v Óčko TV, působil i jako moderátor ve Snídani s Novou. Věnuje se dabingu a natáčení reklamních spotů. Pořádá také společenské akce a je členem taneční skupiny Křečkovi muži.

Tvým snem bylo být jednou slavný…

Nemyslím si, že bych byl teď nějak extra známý. A jestli mě to, že jsem víc vidět, změnilo, tak v pohledu na svět. Miluju lidi, hrozně mě nabíjí. Kdybych mohl, chtěl bych všem předvést, co ve mně je. Tahle práce mě extrémně naplňuje a dělal bych ji i zadarmo. (smích)

Studoval jsi a pak jsi dostal nabídku dělat moderátora?

Já byl hodně pilný. Chodil jsem po brigádách a všechny vydělané peníze neinvestoval podobně jako moji vrstevníci do hospodských zážitků.  Místo toho jsem si koupil lístek do Prahy a zkoušel štěstí na castingu. Po deseti vteřinách jsem se usmál, otočil se, koupil si svačinu, nasedl do autobusu a jel zase zpátky do Hradce. Šel jsem úplně po milimetrech. Poté přišla příležitost moderovat první maturitní ples. Dneska už mám maturitní sezónu z větší části vybookovanou od listopadu do konce března. Minulý rok jsem moderoval třeba na pětatřiceti plesech. Teď mě asi nejvíc baví moderovat spolu se skvělou kolegyní Fancy Mixxxér show, kde přijdu do styku s mladými hudebníky a zajímavými lidmi. Zároveň moderuji největší taneční tour v ČR Czech Dance Masters, to je totální jízda.

Co plánuješ do budoucna?

Mám pár nabídek z rádia. Rád bych dělal v nějakém, kde by mi dovolili dělat trochu „crazy“ formát. Chtěl bych narušit zaběhlé stereotypy, jestli bych to dokázal dělat zajímavěji, ale pochopitelně do té míry, aby to zas zaujalo posluchače. Přijde mi, že mnoho moderátorů mluví stejně.

Když jsme u toho moderování, kdo je tvůj největší vzor?

V mých začátcích mě hodně inspiroval Leoš, protože mi přišlo, že se něčím odlišuje. Mrzí mě, že dneska už se moderátorům neumožňuje „dělat to jinak“. Televize, která by je měla vychovávat, mladým novým moderátorům nedává moc příležitostí. Jinak mě také inspiruje Joe Rogan, to je výjimečný americký speaker. Originální potetovaný chlap, který totálně boří předsudky. Dělá stand-up comedy a komentuje UFC (Ultimate Fight Championship – elitní profesionální soutěž ve smíšených bojových uměních, pozn. redakce). Naprosto výjimečný člověk.

Jak důležitá je pro tebe příprava před akcí?

Řekl bych, že jsem v tomhle ohledu celkem specifický. Naprosto miluju improvizaci. Chvíle, kdy sám nevím, co řeknu a sám sebe tím překvapím. Přestože si moc nepřipravuju, co budu říkat, snažím se být dobře připravený na to, co se může stát, a myslet trochu za ostatní. Hlavně si zjišťuji, co se ode mě očekává a za jakým jedu publikem. Scénáře si přečtu, ale to hlavní dělám až na místě. Protože jedině tak z člověka vychází ta nejupřímnější energie.

Byla někdy situace, kdy ti vyloženě došla slova? Jak jsi to zachránil? Vzpomeneš si?

Na všech akcích, které dělám, musím odejít v tom stavu, abych si dokázal odpovědět na to, jestli jsem udělal něco navíc. Když si odpovím, že ano, odcházím spokojený, i kdyby se mi to třeba nepovedlo. Mně to lidi odpouští skrze tu mojí „roztomilost“. Není to ale nějaký kalkul, já to tak skutečně cítím a jde mi to ze srdce. Trapné situace někdy úmyslně sám vyvolávám. Lidi jsou pak uvolněnější.

Dalo by se říct, že jsi sám sobě vlastním pánem? Cítíš nezávislost?

Určitě dalo. Jsem hodně nezávislý a v tomhle ohledu je můj život prostě skvělý. Přemýšlím, že začnu natáčet videa. Bude to takový pokec s lidmi, při kterém budu vařit.

Vaření, tvoje roztomilost… Jsi single nebo někoho máš?

Jsem teď zadaný. Mám holčinu, se kterou sdílím svou „uhozenost“. I přesto, že jí živí modeling, tak jí nedělá problém jít se mnou na osm piv a žebra. Přitom je to krásná drobounká holka, minulý rok byla v české Miss. Je povoláním modelka, ale srdcem je takovej „pankáč“ jako já, oba milujeme ironii a sarkasmus. Furt do sebe ryjeme.

autor: Roland Szabo - pro Jack Daniel´s

Jsi hodně společenský člověk, předpokládám, že chodíš často na párty. Která ti nejvíce uvízla v paměti?

To je hrozně těžká otázka. Mám hodně práce, takže se akcím lehce vyhýbám. Když už jdu na párty, tak končím třeba až v poledne druhý den jako před nedávnem na Colours of Ostrava. Byl jsem v zóně Jack Daniel´s, kde kdyby měli otevřeno až do dvanácti do odpoledne, tak tam s nimi do těch dvanácti  budu pařit. Jinak miluju spontánní párty. Minulý rok jsme se hecovali s kamarádem, kam až zvládneme z východních Čech dojet. Ale ten den už jsme byli oba domluvení s přítelkyněmi. Cestou jsme se hecovali, až jsme dojeli až někam za Brno, kde jsme si řekli, že zaparkujeme u aquaparku a tam se vykoupeme. Nakonec jsme skončili v hospodě a docela jsme zapařili. V noci jsme přelezli přes plot a koupali se v tom aquaparku. Naše holky s námi několik dní nemluvily.

Máš nějaké oblíbené pití?

Ano například whiskey, kterou mám moc rád, je to pití, který se dá pít důstojně. Před osmi lety jsme s kamarády začali dělat tzv. whiskey night. Děláme ji každý rok. Vždycky si vybereme lahve a uděláme jim prezentace. Takže já Jacka znám, znám jeho příběh. Během těch našich nocí s whiskey hodnotíme jednotlivé druhy se zavřenýma očima, což znamená, že i ty horší můžou vyhrát. Jacka jsme ale všichni poznali a byl první nebo druhý v rámci těch příček. Nebojím se experimentovat, a tak jsem se stal ambasadorem Jack Daniel´s Fire.

Jack Daniel´s Fire je jediná whiskey, která se panákuje na ex v namraženém shotu…  Jak vnímáš tohohle nejmladšího člena Jackovi rodiny Ty?

Podle mě to je suprový startovací drink, který má originální chuť. Na začátek párty ideální pití. Navíc ho můžou pít i holky, protože to není „žádná vražda“, kdy se ti z toho „kroutěj nehty“. (smích) Kdo ho ještě neměl, ať určitě zkusí!

Jakub Kotek se letos stal ambasadorem značky Jack Daniel´s Fire. Zařadil se tak mezi další osobnosti, které milují nezávislý životní styl. V kampani se objeví například jediný tvůrce džínů na míru v České republice Patrik Diamant, hudební grafik Vojtěch Woody Troják s limitovanou edicí plecháčků Jack Daniel’s nebo dvojice mladých podnikatelů, kteří vytvořili pro Jacka hodinky přímo z barelu od whiskey na míru. Zajímá vás, jak originální produkty vznikaly? Sledujte videa na kanálu Jack Daniel´s.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1