Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Musel Jack v Titanicu zemřít? Režisér Cameron se znovu pustil do pořadu Bořiči mýtů

Musel Jack v Titanicu zemřít? Režisér Cameron se znovu pustil do pořadu Bořiči mýtů

Ta otázka je tu od samotného uvedení filmu do kin. Musel Titanic dopadnout skutečně smrtí postavy Leonarda DiCapria? Pořad Bořiči mýtů před časem nastínil možnost, která by zachránila  Jacka i Rose v podání Kate Winsletové. Podle režiséra Jamese Camerona je to však nesmysl.

V dramatické scéně Jack umírá, protože se spolu s Rose v okamžiku, kdy se loď potápí, nevejdou na jeden kus dveří, který slouží jako improvizovaný vor. Právě tato scéna je předmětem fanouškovských debat už od premiéry v roce 1997.

Diváci se ptali, jak velkou část voru mohl Jack asi zabrat. Na to v roce 2012 hledal odpověď televizní pořad Bořiči mýtů. A dospěl k závěru, že se mohli zachránit oba dva. Nastínil možné kombinace poloh, při kterých by se na dveře vešli.

Už tehdy režisér James Cameron protestoval, že by se na vor sice vešli, ten by se však pod jejich tíhou potopil a zemřeli by oba. Odpověď tvůrců Bořičů mýtů? Potopení by se předešlo tím, že by Rose dala pod vor svou záchrannou vestu.

 

Nyní se k celé scéně Cameron vrátil. „Jsou to zábavní chlapíci,“ řekl o týmu Bořičů mýtů. „Rád jsem se s nimi na té show podílel, ale je tam plno sr…k,“ rozohnil se režisér v rozhovoru pro server The Daily Beast.

Podle něj by tvůrci pořadu po Jackovi chtěli několik v tu chvíli neuskutečnitelných úkonů, během nichž by v ledové vodě zemřel na podchlazení. Zatímco celá akce s vestou by trvala v Jackově stavu zhruba pět až deset minut, DiCapriova postava by zemřela během dvou.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744