Museli jsme mít dva Jurášky, vzpomíná na natáčení Tří oříšku pro Popelku režisér Vorlíček | info.cz

Články odjinud

Museli jsme mít dva Jurášky, vzpomíná na natáčení Tří oříšku pro Popelku režisér Vorlíček

Nepříjemné starosti musel během natáčení nejoblíbenější vánoční pohádky řešit režisér Václav Vorlíček. Pro natáčení Tří oříšků pro Popelku v Německu musel totiž hledat nového hřebce. A co dalšího zažil na place, se dočtete ve vánočním seriálu Tajemství němých hvězd.

V roce 1973, kdy se snímek natáčel, zrovna řádilo akutní virové onemocnění. „My jsme ty koně museli mít dva. V té době byla v Evropě slintavka a kulhavka a koně nesměli přes hranice,“ svěřil Blesku Vorlíček.

„Když jsme tam jeli, tak autobus nebo auto muselo projíždět kádí dezinfekčního roztoku, museli jsme vystoupit a čistit si boty a koně převážet bylo vyloučené,“ prozradil režisér legendární pohádky s tím, že zadal produkci, aby vyhledala u našich sousedů v Německu totožné zvíře.

„Dal jsem produkci fotografii našeho Juráška. Oni hledali bílého a mírně strakatého koníka, až ho našli,“ prozradil režisér. „A jelikož byla Libuška zkušená jezdkyně, tak jí to nevadilo. Ovládla každého koně. Vyskočila na něj i bez sedla, stiskla ho koleny a kůň v tu ránu věděl, že má na sobě pána, a hned poslouchal,“ dodal Vorlíček. Jeden kůň si tak zahrál u nás, především na Šumavě, a druhý si pohádku odehrál v německém Moritzburgu. „Jaký byl jejich další osud, to bohužel nevím,“ řekl režisér.

Vyšší dvojník

Kůň, na kterém jela Popelka na ples, vypadal ale přece jenom trochu jinak než ten v Česku. „Výběr druhého Juráška byl bez problému, neměl totiž žádné konkrétní znamení, jen ten německý byl asi o dvacet centimetrů v kohoutku vyšší. Aby se to nepoznalo, když na něj měla Popelka naskočit, dali jsme jí pod nohy pařez,“ prozradil Vorlíček.

Co dalšího režisér prozradil? Pokračujte na Blesk.cz

Zemřel Václav Vorlíček. Režisérovi Popelky, Arabely a Saxány bylo 88 let. >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud