Nebezpečná zábava se teenagerům málem stala osudnou. Uvízlí v pařížských katakombách trpěli tři dny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebezpečná zábava se teenagerům málem stala osudnou. Uvízlí v pařížských katakombách trpěli tři dny

Nebezpečná zábava se teenagerům málem stala osudnou. Uvízlí v pařížských katakombách trpěli tři dny

Strach, zima a hlad. Přesně to prožívala dvojce francouzských teenagerů, kteří se ztratili v rozhlehlém bludišti pařížských katakomb. V 250 kilometrech chodeb plných lidských ostatků strávili tři dny, než je našel policejní pes. Oba byli s podchlazením odvezeni do nemocnice.

Z 250 kilometrů chodeb jsou přístupné veřejnosti pouhé dva kilometry katakomb, do ostatních částí je od roku 1955 vstup zakázán. Místní teenageři a opilí lidé vracející se z večírků však často riskují a v tajných, nepřístupných místech hledají nebezpečnou zábavu. Teplota v podzemních tunelech se přitom pohybuje kolem pouhých 15 stupňů.

„Díky psům jsme je našli,“ řekl podle deníku The Guardian mluvčí pařížských hasičů. Záchranáři je nalezli dnes v ranních hodinách. Proč se ztratili a kdo po nich vyhlásil pátrání, není jasné. Podle jednoho ze zaměstnanců katakomb však není možné, aby se někdo ve dvou kilometrech, které jsou přístupné veřejnosti, ztratil.

Pařížské katakomby jsou oblíbenou turistickou památkou, před kterou se často tvoří fronty návštěvníků. Lidské ostatky z pařížských hřbitovů sem začaly být přenášeny koncem 18. století. Dnes se v chodbách nachází kosti zhruba šesti milionů lidí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.