Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nebezpečná zábava se teenagerům málem stala osudnou. Uvízlí v pařížských katakombách trpěli tři dny

Nebezpečná zábava se teenagerům málem stala osudnou. Uvízlí v pařížských katakombách trpěli tři dny

Strach, zima a hlad. Přesně to prožívala dvojce francouzských teenagerů, kteří se ztratili v rozhlehlém bludišti pařížských katakomb. V 250 kilometrech chodeb plných lidských ostatků strávili tři dny, než je našel policejní pes. Oba byli s podchlazením odvezeni do nemocnice.

Z 250 kilometrů chodeb jsou přístupné veřejnosti pouhé dva kilometry katakomb, do ostatních částí je od roku 1955 vstup zakázán. Místní teenageři a opilí lidé vracející se z večírků však často riskují a v tajných, nepřístupných místech hledají nebezpečnou zábavu. Teplota v podzemních tunelech se přitom pohybuje kolem pouhých 15 stupňů.

„Díky psům jsme je našli,“ řekl podle deníku The Guardian mluvčí pařížských hasičů. Záchranáři je nalezli dnes v ranních hodinách. Proč se ztratili a kdo po nich vyhlásil pátrání, není jasné. Podle jednoho ze zaměstnanců katakomb však není možné, aby se někdo ve dvou kilometrech, které jsou přístupné veřejnosti, ztratil.

Pařížské katakomby jsou oblíbenou turistickou památkou, před kterou se často tvoří fronty návštěvníků. Lidské ostatky z pařížských hřbitovů sem začaly být přenášeny koncem 18. století. Dnes se v chodbách nachází kosti zhruba šesti milionů lidí.