Nebezpečné e-cigarety? Explodovat mohou i ve vaší kapse | info.cz

Články odjinud

Nebezpečné e-cigarety? Explodovat mohou i ve vaší kapse

Počty lidí zraněných po samovznícení nebo explozi elektronických cigaret stoupají. Nejnovějším případem je zranění Otise Goodinga z New Yorku. Tomu explodovala e-cigareta v kapse, když mluvil se svými kolegy v obchodě s vínem.

Většina po ní sahá jako po bezpečnější alternativě, e-cigareta ovšem může přinést i nečekané riziko. Advokát Otise Goodinga říká, že jeho klient je po explozi ošklivě popálený. „Popálila mu nohy, stehna a ruce,“ upřesnil. Děsivou scénu zachytila bezpečnostní kamera. Video ukazuje skákajícího Goodinga, kterému z kapes létají jiskry. Z kalhot se mu valí dým a on se snaží zařízení odhodit.

Gooding utrpěl popáleniny třetího stupně a čeká ho operace. Svědci celé události uvedli, že byli velmi otřeseni tím, co se stalo. Jeden z nich, John Lee, říká, že se schoval za sloupem, když začaly létat jiskry. „Bohužel nešlo udělat nic jiného, než zavolat policii,“ dodal Lee pro CNN.

Advokát Otise Goodinga už začal podnikat příslušné právní kroky.

Nestalo se to poprvé

Existují spousty podobných incidentů s e-cigaretami. V květnu vybouchl vaporizér u obličeje mladého muže v New Yorku, vyrazil mu zuby, udělal díry do jazyku a popálil ruce. Dříve, ten samý měsíc, byl popálen teenager v Alabamě poté, co e-cigareta jeho spolužáka explodovala a horká baterie ho udeřila do obličeje. V únoru zase zachytily bezpečností kamery čerpací stanice další explozi, po které skončil s popálenou nohou jeden muž.

Tyto excesy se však nedějí jen na území USA. 4. listopadu zveřejnil britský The Guardian video, na kterém opět explodovala mladíkovi v kapse baterie e-cigarety, tentokrát ve francouzském městě Toulouse.

Další případ byl zaznamenán 23. ledna v německém Kolíně nad Rýnem, kde si dvacetiletý mladík pořídil novou baterii do vaporizéru a ta po zapojení a zprovoznění přístroje explodovala. Informoval o tom Spiegel. Před čtyřmi lety dokonce způsobil výbuch e-cigarety požár domu na Floridě. V České republice zatím takový případ není veřejně známý.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud