Nigerijský prezident má problém: Lidé mu nevěří, že je naživu | info.cz

Články odjinud

Nigerijský prezident má problém: Lidé mu nevěří, že je naživu

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari čelí kuriózní situaci. Veřejnost nevěří, že je stále naživu. Podle některých názorů ho ve funkci nahradil dvojník, tuto teorii navíc podporují zavádějící videa na sociálních sítích, která sledují tisíce lidí. Pro prezidenta je to o to pikantnější, že znovu kandiduje v únorových volbách.

Prezident Buhari se tvrzení, že ho po jeho údajné smrti ve funkci nahradil súdánský dvojník, snaží zarputile popírat. Bojuje ale nejen proti lživým videím na Facebooku a YouTube, ale také proti výpadům svých politických oponentů.

Prezident – jak připomíná britský deník Guardian – v loňském roce strávit pět měsíců ve Velké Británii, kde podstoupil blíže nespecifikovanou léčbu. Právě tehdy vzniklo podezření, že se do země nevrátil on, ale súdánský dvojník jménem Jubril.

„Ujišťuji vás, že jsem to opravdu já. Brzy oslavím 76. narozeniny a jsem stále ve formě,“ pronesl Buhari na konferenci v Polsku.

„Spousta lidí doufala, že kvůli chatrnému zdraví zemřu. Někteří už dokonce předpokládali, že jsem mrtvý a začali vyjednávat s viceprezidentem,“ dodal s tím, že ti, kteří tyto pomluvy šíří jsou ignoranti a neznaboziBuhariho výroky později prostřednictvím elektronické pošty rozeslal prezidentský úřad.

Jaké zdravotní problémy nigerijského prezidenta trápí, nebylo nikdy zveřejněno. Když se Buhari v červnu 2016 vydal na léčbu do Londýna poprvé, jeho kancelář uvedla, že je to kvůli vleklé ušní infekci. Jeho hlavní oponent v prezidentských volbách v roce 2015 tvrdil, že Buhari má rakovinu prostaty, což jeho protikandidát odmítl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud