Objev století? V Alexandrii našli tajemný černý sarkofág. Dva tisíce let ho nikdo neotevřel | info.cz

Články odjinud

Objev století? V Alexandrii našli tajemný černý sarkofág. Dva tisíce let ho nikdo neotevřel

Objev století? V Alexandrii našli tajemný černý sarkofág. Dva tisíce let ho nikdo neotevřel
 

Archeologové jsou dost možná na prahu velkého objevu. V Alexandrii našli asi pět metrů pod zemí záhadný žulový sarkofág. Nikdo zatím netuší, co černá schránka skrývá, výjimečná je ale už tím, že zřejmě po celé dva tisíce let zůstala zavřená a nevyrabovaná. Někteří čile spekulují, že může ukrývat ostatky Alexandra Velikého.

Sarkofág je navíc neobvykle velký – přesněji řečeno největší, jaký kdy byl v Alexandrii nalezen. Jeho výška činí 185 cm, délka 265 cm a šířka 165 cm.

Ve stejné hrobce se nacházela rovněž alabastrová hlava, která dost možná reprezentuje toho, kdo je v sarkofágu pohřben.

Ayman Ashmawy z egyptského Ministry of State Antiquities uvedl, že vrstva malty mezi víkem a tělem je stále ještě neporušená. To naznačuje, že sarkofág nebyl od okamžiku svého zapečetění (před více než 2000 lety) nikdy otevřen.

Pokračování článku na Živě.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud