Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Odhalíte, když vám někdo lže? 5 vět, podle kterých to poznáte

Odhalíte, když vám někdo lže? 5 vět, podle kterých to poznáte

Odhalit, že vám někdo neříká pravdu nebo něco tají, nebývá úplně jednoduché. Někdo se začne červenat, někdo uhýbá pohledem nebo si podivně kroutí s knoflíkem u košile. Všechny tyto „příznaky“ mohou mít ale i jiný důvod, například nervozitu, netrpělivost nebo se jedná o neškodný zlozvyk. Jsou ale určité indicie, které vám napoví, že váš protějšek opravdu lže. Jaké to jsou?

Některá slova, nebo věty mohou signalizovat, že váš protějšek lže. Podle Psychology Today totiž slova kopírují přesně to, co se lidem opravdu honí hlavou.

 • To je asi tak všechno.

  Slovo „asi“ v této větě nemá co dělat, indikuje totiž, že řečník neřekl vše, co by mohl. Lidé, kteří nemají co tajit, obvykle řeknou celý příběh, naopak pokud se někdo obává, že celá pravda by jim mohla zkomplikovat ať už profesní nebo soukromý život, raději si nechá něco pro sebe.

 • Nemůžete dokázat, že…

  Tím, že někdo toto slovní spojení použije, se vlastně sám usvědčí. Připustil totiž, že existují důkazy o kterých nevíte. Pravdomluvný člověk o dokazování mluvit nemusí.

 • Proč bych to dělal(a)?

  Lidé, kteří nemají co skrývat, obvykle na přímou otázku odpoví jasnou odpovědí. Zato lháři hledají vyhýbavé odpovědi, protože potřebují získat více času, aby vymysleli lepší a věrohodnější lež.

 • Vy mě obviňujete?

  Tím, že podvodník odpoví na otázku otázkou, se vás nenápadně snaží dostat do defenzivy. Tento drobný a nenápadný protiútok vás postaví do takové role, že budete mít potřebu obhajovat svoji prvotní otázku a váš „protivník“ opět získává čas na další útok. V tomto případě je potřeba zachovat chladnou hlavu a formulovat svou otázku znovu a důrazněji. 

 • Nevzpomínám si, že bych tohle udělal.

  Není výjimkou, že se lháři vymlouvají na špatnou paměť. Často se dokonce bojí vzpomenout, protože ani sami nechtějí znát pravdu. Pokud nechcete přistoupit na jejich hru, rovnou se zeptejte, co si tedy pamatují a vyrazíte jim trumfy z rukou.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1