Okamurova SPD na Facebooku cenzuruje příspěvky. Kritici si neškrtnou, hned je prý zablokují | info.cz

Články odjinud

Okamurova SPD na Facebooku cenzuruje příspěvky. Kritici si neškrtnou, hned je prý zablokují

Tomio Okamura je podle svých slov velkým bojovníkem proti cenzuře, na stránkách jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie dokonce z cenzury obviňuje své politické protivníky a novináře. Nemalé množství uživatelů sociálních sítí si ale všimlo, že cenzuru praktikuje hlavně jeho facebooková stránka. 

„Odkazujte na tuto stránku na pro-okamurovských stránkách. Zůstaňte slušní a objektivní, i když vám budou nadávat a vymýšlet si. Dělejte screenshoty a dokumentujte cenzuru.“ Přesně k tomu vybízí nově založená facebooková stránka s názvem Tomio Okamura mi dal ban, která za několika málo dnů získala tisíce fanoušků.

Stránka má upozornit na to, že jakýkoli nesouhlasný komentář, který se na facebookové stránce Tomio Okamura – SPD objeví, je nekompromisně smazán a uživatel následně dostane takzvaný ban, což znamená, že už nemůže na konkrétní stránku přispívat. Není tak výjimkou, že pod příspěvky SPD se neobjeví ani jediný komentář, který by jen náznakem polemizoval s názorem samotného hnutí.

Na to, proč se tak děje se samotného Tomia Okamury zeptal i server Novinky.cz. „My určitě mažeme prokazatelně lživé a dehonestující příspěvky. Protože xenofobní, sprosté, rasistické a lživé příspěvky se budou na mém profilu mazat vždy i do budoucna,“ odpověděl lídr strany na otázku, proč správci stránky blokují uživatele, kteří chtějí jen slušně diskutovat.

To, že na facebookových stránkách nejen politických stran mizí příspěvky, které obsahují nadávky či nejrůznější vyhrůžky, je poměrně běžné. Na stránkách hnutí SPD ale podle jednoho uživatele zmizel i příspěvek, který se o urážky ani neotřel: „Dobrý den, rád bych se zeptal, pokud obviňujete současné strany ze lží, jak je možné, že dle projektu Demagog.cz, který prováděl analýzu rozhovorů pro Seznam zprávy, vychází, že ve vašich výrocích máte nejvíce lží a zavádějících informací a to ze všech lídrů politických stran?“

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud