Otec už nechtěl přehlížet šikanu své dcery. Školáka chytl pod krkem a je z toho poprask | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Otec už nechtěl přehlížet šikanu své dcery. Školáka chytl pod krkem a je z toho poprask

Otec už nechtěl přehlížet šikanu své dcery. Školáka chytl pod krkem a je z toho poprask

Nevlastní otec dívky, která už delší dobu řešila problém se šikanou ze strany 14letého chlapce, se rozhodl vzít situaci do svých rukou a teenagera takzvaně chytil pod krkem. Poté, co k případu přitáhl pozornost záznam incidentu, vyšlo najevo, že se clapec sám potýká s psychickými problémy, které vyústily v terorizování jeho okolí..

Záznam incidentu mezi otcem šikanované dívky a 14letým chlapcem vyvolal v Austrálii poprask. Třiapadesátiletý Mark David Bladen totiž nečekaně chytil chlapce pod krkem se slovy, že ho uškrtí. Původně mu chtěl prý jen důrazně domluvit, úšklebky, kterých se dočkal, ho ale nenechaly chladným.

Chlapec podle rodiny Bladenových dceru neustále zesměšňoval, oslovoval ji například King Kong a kupoval jí holicí pěny s tím, že by se měla oholit. To později nepopřel ani zbitý hříšník. Tvrdí ale, že s šikanou začala sama dcera Marka Bladena, když na Snapchatu urážela jeho matku. Teenager se nyní před médii skrývá, podle serveru Ladbible tvrdí, že kvůli útoku trpí nočními můrami a bojí se reakcí veřejnosti.

Marka Bladena nakonec soud shledal vinným a uložil mu pokutu v hodnotě 1000 dolarů, přihlédl totiž k jeho čistému trestnímu rejstříku i k jeho dobrovolnickým aktivitám. Mark se navíc chlapci a jeho rodině omluvil, veřejně pak přiznal, že svého jednání lituje. „Velice se omlouvám za to, co jsem udělal. Stydím se. Prosím tímto ostatní, aby se podobných výpadů vyvarovali, já jen ztratil kontrolu. Tohle není způsob, jakým se řeší problémy.“

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.