Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Peníze mi zkazily život.“ Nejmladší vítězka v britské loterii chce sázkovou firmu žalovat

„Peníze mi zkazily život.“ Nejmladší vítězka v britské loterii chce sázkovou firmu žalovat

Problémy, stres, zkrachovalé vztahy. Milionová výhra v loterii prý přinesla nejmladší vítězce na britských ostrovech Jane Parkové jen smůlu. Vinu podle ní nese loterijní společnost, která umožňuje, aby se hry účastnili mladí lidé. Parkové bylo 17 let, když vyhrála milion liber, informoval britský Daily Mail.

Říká se, že peníze kazí člověka. Dnes jednadvacetiletá Britka Jane Parková ze skotského Edinburghu je přesvědčená, že je to pravda. Když jí v roce 2013 bylo 17 let, stala se historicky nejmladší vítězkou loterie EuroMillions na britských ostrovech. Poté, co převzala šek na milion liber, se její život naprosto změnil. K horšímu.

„Myslela jsem si, že se můj život desetkrát zlepší, ale on je desetkrát horší. Kéž bych žádné peníze neměla, můj život by byl o mnoho snazší,“ postěžovala si Parková britským novinářům. Výhra v loterii jí umožnila koupit dva domy, drahý vůz Range Rover, roční vstupenku na zápasy oblíbeného fotbalového klubu, luxusní dovolené s přáteli a vytouženou plastickou operaci prsou. Za tu zaplatila 4 500 liber, v přepočtu více než 140 tisíc korun.

„Lidé se na mě dívají a myslí si: Kdybych tak měl její životní styl a její peníze. Nedochází jim ale, jak velký je to stres,“ říká bývalá pracovnice v charitě. „Mám materiální věci, ale kromě toho je můj život prázdný. Co je smysl mého života?“

Jane Parková tvrdí, že peníze můžou za to, že je v depresích, sama a nemůže najít partnera. Všechny vztahy, které po výhře měla, ztroskotaly prý právě kvůli penězům. „Byl to had,“ řekla na adresu bývalého přítele, kterého nezajímala její osobnost, ale pouze stav jejího bankovního konta.

Rodina ji před mocí peněz varovala, ale jak Parková sama přiznává, jejich rady nechtěla dříve poslouchat. Dnes jim dává za pravdu a lituje, že si to neuvědomila dříve.

Ze zkaženého života Jane Parková viní loterijní společnost Camelot, kterou obviňuje z nezodpovědnosti a chce celou záležitost řešit před soudem. Věkový limit pro účast ve hře, který je stanoven na 16 let, je podle ní nastaven příliš nízko. Loterie by se měli účastnit pouze lidé starší 18 let, říká. Hranici ale určuje britský parlament.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1