Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pětina cestujících má jasno: Lidé s nadváhou by měli mít lehčí zavazadla

Pětina cestujících má jasno: Lidé s nadváhou by měli mít lehčí zavazadla

Sbalit si zavazadlo do letadla tak, aby splňovalo přísné váhové limity a pasažér se vyhnul placení dodatečných poplatků, není pro mnoho lidí snadným úkolem. Jejich hněv se tak obrátil proti obézním cestujícím.

Téměř každý pátý Brit se domnívá, že by lidé s nadváhou měli mít omezený váhový limit pro zavazadlo v letadle. Podle výzkumu, který zveřejnil server SkyNews, se proti obézním cestujícím vymezují především ženy. Potíže s nadváhou má přitom plných 62 % Britů, někteří dotazovaní, kteří jsou pro zavedení restrikcí, by tak sami museli mít nově lehčí kufry.

Mnozí respondenti uvedli, že sbalit zavazadlo tak, aby splňovalo přísné váhové předpisy aerolinií, pro ně bylo tím nejvíc stresujícím okamžikem v rámci celého procesu letu. Řada Britů pak přiznala, že mají na obézní lidi kvůli stejnému váhovému limitu zavazadel dokonce vztek.

Informace vyplývající z průzkumu potvrdila i Kasia Jankowská z cestovní kanceláře eDreams. Podle jejího názoru je prvotní příčinou stres a důsledkem již zmiňované negativní reakce vůči lidem s nadváhou. „Nezáleží na tom, zda si balíte zavazadlo v týdenním předstihu nebo nahážete oblečení do kufru pár minut před odletem – vždy je to zapeklité,“ uvedla.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1