Pistole u hlavy, skok z nemocnice i smrtící koktejl prášků. 6 českých hvězd, které potkal tragický osud | info.cz

Články odjinud

Pistole u hlavy, skok z nemocnice i smrtící koktejl prášků. 6 českých hvězd, které potkal tragický osud

Herec Jan Tříska leží ve vážném stavu v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích a bojuje o život. Včera odpoledne se topil ve Vltavě a ačkoli okolnosti incidentu nejsou zcela jasné, vše nasvědčuje tomu, že do vody z Karlova mostu úmyslně skočil. Není vyloučené, že se snažil spáchat sebevraždu. Které další české hvězdy potkal takto tragický osud?

Karel Svoboda (†68)

Hudební skladatel Karel Svoboda si vzal život v jednom z posledních lednových dní v roce 2007. Autor, který měl na svém kontě řadu slavných hitů populární hudby i filmových melodií, se střelil do spánku ve své vile v Jevanech u Prahy. Jeho tělo našla tentýž večer manželka Vendula.

Karel Svoboda BM č  4  z 25.01.2008Karel Svoboda BM č 4 z 25.01.2008autor: Martin Pek?rek / Blesk

Vlastimil Brodský (†82)

Svůj život ukončil střelnou zbraní také slavný herec Vlastimil Brodský. V sobotu 20. dubna 2002 se před snídaní zastřelil na své chalupě ve Slunečné na Českolipsku. Zpočátku se mluvilo i o vraždě. Policie ale během několika hodin došla k závěru, že se herec zabil sám.

1999 -  Vlastimil Brodský o smrti často mluvil, a nikdo to už nebral vážně.1999 - Vlastimil Brodský o smrti často mluvil, a nikdo to už nebral vážně.autor: David Malík, ČTK, archiv

Petr Muk (†45)

Oblíbený zpěvák zemřel 24. května 2010. Příčinou úmrtí bylo podle lékařů udušení zvratky. Před smrtí požil alkohol a léky na duševní chorobu. Okolnosti jeho smrti tak vyvolávají spekulace, zda se jednalo či nejednalo o sebevraždu. Policie před lety bez bližšího upřesnění jen sdělila, že šlo o nešťastnou náhodu.

Zesnulý zpěvák Petr Muk.Zesnulý zpěvák Petr Muk.autor: archiv Blesku, Martin Hykl, Rock&All/Milan Říský, ara

Bohumil Hrabal (†83)

Jeden z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století zemřel před dvaceti lety poté, co vyskočil z pátého patra Ortopedické kliniky nemocnice na Bulovce. Podle oficiální zprávy vypadl, když krmil holuby. Na jeho úmrtí se ale mohly podepsat i vážné zdravotní problémy a zoufalost, s jakou snášel pobyt v nemocnicích.

Inspirace. Setkání s bohémským Bohumilem Hrabalem změnilo akademikovi Treterovi životInspirace. Setkání s bohémským Bohumilem Hrabalem změnilo akademikovi Treterovi životautor: ctk

František Vicena (†51)

Herec ztvárnil například roli Adolfa Hitlera ve filmu Zítra ráno vstanu a opařím se čajem. Znám je ale také z pohádky S čerty nejsou žerty. Bojoval se závislostí na alkoholu. Svůj život ukončil na podzim roku 1984, kdy se oběsil v koupelně.

František VicenaFrantišek Vicenaautor: ara

Jiří Brabec (†63)

Jedna z nejvýznamnějších postav české country hudby spáchala sebevraždu v roce 2003, jen rok po svatbě se svou třetí ženou. Problémy v manželství s o třicet let mladší zpěvačkou Šárkou Rezkovou měly Brabce dohnat k tomu, že se na své chatě zastřelil.

Jiří BrabecJiří Brabecautor: Karel Kopáč, archiv Š. Rezkové

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud