Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pistole u hlavy, skok z nemocnice i smrtící koktejl prášků. 6 českých hvězd, které potkal tragický osud

Pistole u hlavy, skok z nemocnice i smrtící koktejl prášků. 6 českých hvězd, které potkal tragický osud

Herec Jan Tříska leží ve vážném stavu v pražské Vojenské nemocnici ve Střešovicích a bojuje o život. Včera odpoledne se topil ve Vltavě a ačkoli okolnosti incidentu nejsou zcela jasné, vše nasvědčuje tomu, že do vody z Karlova mostu úmyslně skočil. Není vyloučené, že se snažil spáchat sebevraždu. Které další české hvězdy potkal takto tragický osud?

Karel Svoboda (†68)

Hudební skladatel Karel Svoboda si vzal život v jednom z posledních lednových dní v roce 2007. Autor, který měl na svém kontě řadu slavných hitů populární hudby i filmových melodií, se střelil do spánku ve své vile v Jevanech u Prahy. Jeho tělo našla tentýž večer manželka Vendula.

Karel Svoboda BM č  4  z 25.01.2008Karel Svoboda BM č 4 z 25.01.2008autor: Martin Pek

Vlastimil Brodský (†82)

Svůj život ukončil střelnou zbraní také slavný herec Vlastimil Brodský. V sobotu 20. dubna 2002 se před snídaní zastřelil na své chalupě ve Slunečné na Českolipsku. Zpočátku se mluvilo i o vraždě. Policie ale během několika hodin došla k závěru, že se herec zabil sám.

1999 -  Vlastimil Brodský o smrti často mluvil, a nikdo to už nebral vážně.1999 - Vlastimil Brodský o smrti často mluvil, a nikdo to už nebral vážně.autor: David Malík, ČTK, archiv

Petr Muk (†45)

Oblíbený zpěvák zemřel 24. května 2010. Příčinou úmrtí bylo podle lékařů udušení zvratky. Před smrtí požil alkohol a léky na duševní chorobu. Okolnosti jeho smrti tak vyvolávají spekulace, zda se jednalo či nejednalo o sebevraždu. Policie před lety bez bližšího upřesnění jen sdělila, že šlo o nešťastnou náhodu.

Zesnulý zpěvák Petr Muk.Zesnulý zpěvák Petr Muk.autor: archiv Blesku, Martin Hykl, Rock&All/Milan Říský, ara

Bohumil Hrabal (†83)

Jeden z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století zemřel před dvaceti lety poté, co vyskočil z pátého patra Ortopedické kliniky nemocnice na Bulovce. Podle oficiální zprávy vypadl, když krmil holuby. Na jeho úmrtí se ale mohly podepsat i vážné zdravotní problémy a zoufalost, s jakou snášel pobyt v nemocnicích.

Inspirace. Setkání s bohémským Bohumilem Hrabalem změnilo akademikovi Treterovi životInspirace. Setkání s bohémským Bohumilem Hrabalem změnilo akademikovi Treterovi životautor: ctk

František Vicena (†51)

Herec ztvárnil například roli Adolfa Hitlera ve filmu Zítra ráno vstanu a opařím se čajem. Znám je ale také z pohádky S čerty nejsou žerty. Bojoval se závislostí na alkoholu. Svůj život ukončil na podzim roku 1984, kdy se oběsil v koupelně.

František VicenaFrantišek Vicenaautor: ara

Jiří Brabec (†63)

Jedna z nejvýznamnějších postav české country hudby spáchala sebevraždu v roce 2003, jen rok po svatbě se svou třetí ženou. Problémy v manželství s o třicet let mladší zpěvačkou Šárkou Rezkovou měly Brabce dohnat k tomu, že se na své chatě zastřelil.

Jiří BrabecJiří Brabecautor: Karel Kopáč, archiv Š. Rezkové

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744