Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podvod s podivínem z Prostřena praskl už při natáčení, tvrdí jeden ze soutěžících

Podvod s podivínem z Prostřena praskl už při natáčení, tvrdí jeden ze soutěžících

Až doteď si moderátor Kazma myslel, že se mu s jeho týmem podařilo napálit nejen televizní štáb Prostřena, kam nastrčili falešného ajťáka Karla s Touretteovým syndromem, ale i diváky a teď už i zbytek národa. Jenže! Soutěžící Viktor tvrdí, že o podvodu věděli a že Kazmu (31) prásknul jeho vlastní člověk.

Věděli jsme, že je to celé podvod. Už v úterý během natáčecího týdne nám někdo z Kazmova týmu prásknul, jak to bude ve čtvrtek u Karla vypadat. Proto jsem se vyměnil se svou manželkou tehdy v osmém měsíci těhotenství, aby se nevystavovala tomu humusu, který byl v bytě. To byla naprostá nechuťárna a prasárna,“ přiznal Blesk.cz soutěžící Viktor, který nahradil svou manželku Lindu.

Chtěli od soutěže odstoupit, ale smlouva s výhrůžkou tučné sankce jim to nedovolila. „Proto si manželka nechala napsat falešnou neschopenku, kterou po nás požadovala vedoucí štábu Prostřeno. A já šel místo ní. Náš zdroj nám poskytl fotografie, jak to bude u Karla vypadat. I proto mi manželka v den, kdy jsme měli ke Karlovi jít, dala s sebou zelené rukavice,“ vysvětlil náhradník.

V pronajatém bytě, tak jak byl upravený se slepicí v obýváku, rakví místo postele a podle toho, jak ajťák Karel vypadal, se totiž štítil čehokoliv dotknout. „Nezlobte se na mě, ale když vám jídlo servíruje někdo ve špinavé nebo poblité mikině, se stojícím p*rem a mastnými vlasy, tak byste to jídlo také nechtěli jíst,“ vymlouval se Viktor, proč odmítal Karlovo jídlo. „Něco jsem ochutnal, ale bylo to špatně sestavené menu, předkrm se nám lepil na patro, Karel neservíroval ani vodu, místo roštěné bylo nějaké japonské maso a ve skutečnosti mi to jídlo nechutnalo, i když už jsem dopředu věděl, že ho nevařil Karel ale michelinský kuchař,“ dodal.

Celý článek si můžete přečíst na Blesk.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744