Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poslední okamžiky nosorožce Sudána: Ošetřovatelé ho nechtěli opustit. Truchlí i DiCaprio

Poslední okamžiky nosorožce Sudána: Ošetřovatelé ho nechtěli opustit. Truchlí i DiCaprio

O smrti Sudána (†45), posledního samce nosorožce bílého severního, referují média napříč celou planetou a zasáhla i řadu celebrit v čele s Leonardem DiCapriem (43). Nejvíc zdrceni jsou ale Sudánovi ošetřovatelé. 

 
 

Protože se jeho smrt plíživě přibližovala dlouhé měsíce a týdny, sledoval ji celý svět vlastně v přímém přenosu. Sudán byl už nosorožčí dědeček, na jeho těle už docházelo k degeneraci svalů a kostí, od loňska měl silnou infekci v noze a léze. „V posledních hodinách už se nebyl schopen postavit,“ sdělil Jan Stejskal z královédvorské zoo.

O skonu majestátního českého samce píší v celém světě, patří mezi nejsdílenější a nejkomentovanější příspěvky sociálních sítí. Lítost nad jeho osudem vyjadřují největší světové celebrity v čele s právě oscarovým hercem DiCapriem.

Pro Sudánovy ošetřovatele se jeho smrt rovná ztrátě blízké osoby. Do poslední chvíle ho hladili a odmítali od něj odejít. „Byl jsi členem mé rodiny a budu na tebe navždy vzpomínat,“ vzkázal na Facebooku Joseph Wachira. Jeho kolega Zacharia Mutai o zesnulém nosorožci pro změnu mluvil jako o nejlepším příteli, bez něhož si nedokáže představit život. „Když ho sem v roce 2009 přivezli, uměl jen anglické a české povely. Musel jsem ho naučit svahilsky,“ usmíval se před časem chlapík, jenž žil 9 let v chatrči jen pár metrů od Sudánova výběhu. „Mám tři děti a jeho beru jako čtvrté…“

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867