Potrat je jako nájemná vražda, řekl papež věřícím. Dal ho na stejnou úroveň jako války a otroctví | info.cz

Články odjinud

Potrat je jako nájemná vražda, řekl papež věřícím. Dal ho na stejnou úroveň jako války a otroctví

Papež František přirovnal dobrovolný potrat k nájemné vraždě. Učinil tak při kázání na téma pátého přikázání ("Nezabiješ") během generální audience na Svatopetrském náměstí. Informovala o tom agentura AFP.

"Přerušit těhotenství je jako někoho zabít. Je správné ukončit lidský život, aby se vyřešil problém?" položil František shromážděným věřícím řečnickou otázku.

"Je správné uchýlit se k nájemnému vrahovi, aby se vyřešil problém?" pokračoval papež připravenou paralelou. "Zbavit se lidské bytosti se rovná tomu, když se někdo rozhodne najmout vraha," pokračoval.

František během kázání kritizoval "ztrátu hodnoty lidského života", kterou způsobují války, zneužívání lidí a jejich vyloučení ze společnosti. Na pomyslný seznam posléze přidal i interrupci.

Církev a sexuální skandály

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud