Potvrzeno: seriál Pán prstenů se točit bude. Náklady se vyšplhají k miliardě dolarů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Potvrzeno: seriál Pán prstenů se točit bude. Náklady se vyšplhají k miliardě dolarů

Multimiliardář Jeff Bezos, zakladatel společnosti Amazon, potvrdil start natáčení seriálu Pán prstenů nejpozději v roce 2019. Zároveň zveřejnil předpokládaný rozpočet jedné miliardy dolarů. Fanouškovské stránky dlouho spekulovaly, jakým směrem se příběh vydá. Vzhledem k množství materiálu, které po sobě J. R. R. Tolkien zanechal, se tou nejpravděpodobnější stává představení událostí Středozemě před trilogií Pána prstenů.

V minulém roce se o autorská práva ucházely americký Netflix a společnost Amazon. Nakonec je za 250 milionů dolarů (5,2 miliardy korun) koupil Jeff Bezos, majitel společnosti Amazon, a uzavřel tak smlouvu s Tolkien Estate spravující majetek J. R. R. Tolkiena, filmovým studiem New Line Cinema a vydavatelstvím Harper Collins.

S natáčením musí začít do dvou let, jinak svá práva na použití materiálů z původní trilogie ztrácí.

Seriál by se měl skládat z pěti sérií, mapujících Středozemi před Společenstvem Prstenu. Náklady na produkci, výběr herců i speciální efekty se může vyšplhat až k jedné miliardě dolarů. Obsazení ani datum premiéry zatím známé nejsou.

Vzhledem k velké konkurenci seriálů u dalších poskytovatelů jako Hra o trůny (HBO) či House of cards (Netflix) se Amazon může potýkat s potenciální hrozbou nezájmu publika. Ani fanouškovská základna není tomuto odvážnému kroku příliš nakloněna. Očekává se tak nadmíru vysoká kvalita příběhu.

Dle twitterového účtu TheOneRing.net, mapujícího všechna témata a události spojené právě s Pánem prstenů, byl jako výkonný producent osloven Peter Jackson, režisér trilogie Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.