Smrt princezny Diany - největší tajemství po 20 letech | info.cz

Články odjinud

Příběh princezny Diany byl všechno, jen ne pohádkový. Odhalte 5 tajemství, o kterých jste neslyšeli

Dnes je to přesně 20 let, co se svět dozvěděl o automobilové nehodě v jednom z pařížských tunelů a následné smrti princezny Diany. Příběh vždy krásné, milé a obětavé „Lady Di“ s tragickým koncem poutá dodnes, nebyl totiž tak pohádkový, jak se mohlo na první pohled zdát. Půvabná a laskavá Diana za každé příležitosti zářila, uvnitř se však potýkala s psychickými problémy. O depresích a několika pokusech o sebevraždu se nebála mluvit na veřejnosti, její příběh však obestírá řada dalších tajemství. Podívejte se, co jste o bývalé princezně z Walesu a matce Williama a Harryho možná nevěděli.

Srdce princezny patřilo bodyguardovi

Princi Charlesovi sice porodila dva syny, skutečně zamilovaná však byla do někoho úplně jiného. Přiznala to na nahrávce, která byla poprvé uveřejněna v dokumentu televizního programu Channel 4. Její tajnou láskou byl bodyguard Barry Mannakee, se kterým měla tajný poměr. Poté, co byl kvůli vztahu s Dianou vyhozen z práce, se v roce 1987 stal obětí dopravní nehody. Mnozí včetně Diany věřili, že o žádnou nehodu nešlo a byl zavražděn tajnými službami.

Diana byla až druhá

Než se Diana s Charlesem dali dohromady, princ byl na rande nejprve s její starší sestrou Sarah. Skutečnost v minulosti přiznala právě Sarah, která budoucí nejslavnější pár světa prý sama seznámila.

Další články o životě a smrti princezny Diany najdete zde.

Málo se také ví o tom, že Diana mluvila o jejich svatebním dnu jako o „nejhorším dnu“ v životě a během obřadu Charlesovi omylem řekla špatným jménem – místo prvního ho nazvala jeho prostředním jménem. Během „svatby století“, kterou sledovaly stovky milionů lidí z celého světa, se Diana odvážila také k dosud nevídanému kroku. Vynechala část tradičního slibu a odmítla říct, že bude „poslouchat“ prince Charlese. Kontroverzní rozhodnutí vyvolalo rozruch, v jejích šlépějích se však před nedávnem vydala i Kate Middletonová, která slovo vynechala během svatebního obřadu s princem Williamem.

Na první pohled šťastná rodina, realita ale byla jiná.Na první pohled šťastná rodina, realita ale byla jiná.autor: Profimedia.cz, ČTK, Reuters

Princezna Diana po smrti nespočinula tam, kde se předpokládá 

Stejně jako její příběh přitahuje obdivovatele Diany i místo jejího posledního odpočinku – panství Althorp Estate na severozápadě Northamptonu, které se nachází nedaleko sídla, kde Diana vyrůstala. Její ostatky rodina uložila do hrobky uprostřed místního jezírka známého jako The Oval, návštěvníci se mohou poklonit její památce u památníku, který v parku nechala rodina vybudovat. Podle amerického serveru RadarOnline je však hrob, ke kterému přichází tisíce lidí, prázdný a Dianiny ostatky rodina přesunula jinam – do kostela sv. Marie v obci Great Brighton, kde leží také její otec. Důvodem má být ochrana ostatků před vandaly.

Místo posledního odpočinku princezny Diany: Malý chrám na břehu je veřejně přístupný.Místo posledního odpočinku princezny Diany: Malý chrám na břehu je veřejně přístupný.autor: Profimedia.cz

Dianiny vztahy s matkou byly napjaté

K Dianiným depresím možná přispěl i její složitý vztah s matkou, která kvůli ženatému muži opustila manžela i čtyři děti včetně Diany. Jejich vztahy byly napjaté i v její dospělosti a až do osudného 31. srpna 1997 spolu nemluvily. Frances Shand Kyddová se o nehodě své nejmladší dcery dozvěděla z televize. Když byla smrt Diany potvrzena, nepodílela se ani na identifikaci jejího těla.

Holka s rozervanou duší, co zastínila královnu >>>

Diana pochovala v královské zahradě dítě svojí kamarádky  

O Dianině obětavosti bylo napsáno mnoho, jeden z příběhů však zůstal až do března letošního roku utajen. Tajemství britským médiím odhalila princeznina kamarádka a podnikatelka Rosa Moncktonová, která v roce 1994 porodila mrtvé dítě. Diana, která přítelkyni v těžké životní situaci pomáhala, Rose nabídla, aby tělíčko pochovala v  zahradách Kensingtonského paláce, která je jednou z královských rezidencí v Londýně. Aby se dostaly přes ochranku, Diana si vymyslela i krycí historku – strážníkovi řekla, že na zahradě pohřbívají domácí zvíře. 

Nová fakta z života princezny Diany z Walesu >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud