Projekt Canapé představuje v rámci Designbloku na pět desítek prémiových značek v prostorách Obecního dvora | info.cz

Články odjinud

Projekt Canapé představuje v rámci Designbloku na pět desítek prémiových značek v prostorách Obecního dvora

Pražský Josefov ožil moderním designem. V rámci 20. ročníku populárního Designbloku začal v areálu Obecního dvora unikátní projekt Canapé by Soffa. Návštěvníci mají denně od 25. října do 8. listopadu od 10:00 do 21:00 jedinečnou příležitost prohlédnout si nově zrekonstruovaný projekt, ve kterém své produkty a díla představuje na pět desítek česko-slovenských i mezinárodních značek z oblasti designu, umění a módy. Na jednom místě jsou tak k vidění brandy jako Konsepti, Bomma, Stopka, Electrolux, Gravelli, Haenke, Hermès, Ligne Roset, Modernista, Praguekabinet, Ravak, Rückl či USSPA.

Kulturní pop-up prostor připravil magazín Soffa ve spolupráci s realitní kanceláří Czech Republic Sotheby’s International Realty. Projekt Canapé navazuje na úspěšnou stejnojmennou instalaci, kterou Soffa připravilo k loňskému Designbloku a jejíž jedinečnost spočívá v propojení designových a módních značek v reálném interiéru. Obecní dvůr si většina Pražanů spojuje s lokalitou Foglarových Stínadel, skutečný příběh domu je však daleko bohatší. Jeho historie sahá až do 15. století, kdy právě tímto místem procházela jedna z nejstarších středoevropských obchodních cest. Komplex historických budov v srdci Starého Města v minulosti jako zázrakem unikl demolici a nedávno se dočkal proměny podle návrhu renomovaného španělského architekta Ricarda Bofilla. Vzniklo zde 12 unikátních velkorysých bytů, které jsou nyní na prodej.

„Když mě Adéla oslovila, zda nevím o zajímavém místě pro Canapé, Obecní Dvůr byla jasná volba. Je to unikátní místo s historií, které bylo dlouho veřejně nedostupné a po prodeji bytů se pro běžnou veřejnost opět zcela uzavře. Proto mě nadchla myšlenka oživit pražská Stínadla, navíc ve spojení s designem a uměním, byť jen na krátkou dobu. Ale kdoví, zda se nedočkáme pokračování – zde nebo někde jinde. Podobných pokladů Praha skýtá stále ještě mnoho,“ prozrazuje Ilona Mančíková, majitelka a obchodní ředitelka Czech Republic Sotheby’s International Realty.

Součástí projektu Canapé jsou dále rozmanité workshopy a semináře, například Creative morning nebo úspěšný Fuck up night s profesorem Michalem Froňkem a designérkou Evou Eisler. Zájemci si také mohou zacvičit jógu nebo se pokochat výstavou velkoformátových fotografií současné architektury od fotografického dua BoysPlayNice. Studenti UMPRUM představí část úspěšné výstavy Colours of Transparency, která měla premiéru na letošním London Design Fair a vznikla pod vedením prof. Ronyho Plesla. Mladí designéři mají možnost prezentovat svá díla v rámci pop–up prodejny.

Milovníci moderní gastronomie a dobré kávy ocení bistro s kavárnou pod taktovkou Poke Haus a Bistra Ollies v kombinaci s prodejnou knih Book Therapy. V tomto prostoru se budou konat snídaně a brunch s designéry, diskuze s osobnostmi i pop-up večeře mimopražských restaurací. Poetickou výstavu s názvem Flowers a originální výstavu nazvanou Kunstkabinet 21.století uvede galerie Hauch. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud