První britská transgender rodina čelí nebývalé šikaně. Jejich malý syn chce být dívkou | info.cz

Články odjinud

První britská transgender rodina čelí nebývalé šikaně. Jejich malý syn chce být dívkou

První britská transgender rodina čelí nebývalé šikaně. Jejich malý syn chce být dívkou
 

Jody s Gregem žili spolu se svým pětiletým dítětem poměrně bezstarostný život. Teď ale jejich příběh plní titulní strany bulvárních deníků. Kvůli malému Jaydenovi totiž musejí čelit poměrně nepřátelským reakcím.

Synovi Jody a Grega – který se před 27 lety narodil jako žena – Jaydenovi je teprve pět let. Podobně jako jeho otec se však neztotožňuje se svým pohlavím. Jayden rodičům před časem oznámil, že se cítí spíš jako dívka. A rodiče mu bez sebemenšího odporu samozřejmě jeho sebeurčení nijak nerozvraceli. Problém nastal až spolu s reakcemi z okolí.

Zřejmě první dvojgenerační transgender rodina ve Velké Británii se ale musí potýkat nejen s nemístnými poznámkami. Od okolí slýchá, že navlékat syna do dívčích šatů je týrání, což ale Greg odmítá. „Je to opravdu krutější, než nechat zoufalé dítě mlátit hlavou o zeď a rvát si vlasy?“

„O odbornou pomoc jsme požádali, když byly Jaydenovi čtyři roky a o situaci jsme řekli všem potřebným institucím, jako je lékař a škola,“ pokračuje pro deník Mirror Greg. „Jediná věc, o kterou usilujeme je, aby byl Jayden šťastný a spokojený s tím, kdo je,“ doplňuje Grega Jody.

Okolí dokonce na rodinu poslalo sociálku a začalo ji obviňovat, že dítě k podobnému chování navádí. „Je to směšné. Jayden neví vůbec nic o mé minulosti. Má mě za normálního tátu,“ dodává Greg. Podle deníku naopak svému potomkovi neustále opakují, že ho budou milovat bez ohledu na to, zda se rozhodne prožít život jako muž nebo žena.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud