Rok 1977 versus současnost. Kdy bylo v salámech víc masa? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rok 1977 versus současnost. Kdy bylo v salámech víc masa?

Rok 1977 versus současnost. Kdy bylo v salámech víc masa?

Gothaj a šunkový salám v kvalitě jako před 38 lety versus jejich dnešní „ošizené“ verze. V rámci nejrůznějších akcí to můžou porovnat i sami Češi. A rozdíl podle jednoho z testů? I 34 procent masa a 10 éček.

„V dnešní době už neexistují klasické normy pro konkrétní potraviny, jako tomu bylo dříve. Daná jsou jen minimální kritéria, která musí produkt splnit, aby dosáhl na konkrétní označení,“ vysvětluje odbornice na výživu Karolína Hlavatá.

Podle vyhlášky musí gothaj obsahovat nejméně 40 procent masa strojově neodděleného, šunkový salám pak 55 procent. A výrobci se v honbě za cenou drží na nejnižší možné hranici.

Proč ale výrobci začali dodávat „šizené“ potraviny? Češi chtějí nakupovat podle obchodních řetězců za co nejnižší ceny... A tak nutí dodavatele snižovat kvalitu na úkor kvantity a ceny.

„Před revolucí nebylo moc za co utrácet, a tak dávali Češi půlku platu za jídlo. Pak se objevila nová lákadla a na potravinách se začalo šetřit. Obchodníci se přizpůsobili zákazníkovi, ne naopak. V současnosti se ale trend trochu obrací. I díky osvětě se lidé zajímají o to, co jedí,“ věří ve změnu uzenář Ladislav Steinhauser.

Šunkový salám ČSN 1977

89 % masa, jedno éčko

Složení: vepřové maso 82 % hm.; hovězí maso 7 % hm.; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; bramborový škrob; cukr; koření: bílý pepř, muškátový ořech; sušená zelenina: česnek.

Šunkový salám v současnosti

55 % masa, 11 éček

Složení: vepřové maso 49 % hm.; pitná voda; hovězí maso 6 % hm.; bramborový škrob; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; zahušťovadla: modifikovaný bramborový škrob E1420, E407a, E415, E410; živočišná bílkovina (vepřová); cukr; stabilizátory: E451, E450; antioxidant: E301; látka zvýrazňující chuť a vůni: E621, E635; barvivo: E120; dextróza; antioxidant: E316; sušená zelenina: česnek; extrakty koření: pepř, muškátový ořech.

Gothaj ČSN 1977

73 % masa, 1 éčko

Složení: vepřové maso 52 % hm.; vepřové sádlo; hovězí maso 21 % hm.; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; koření: sladká paprika, černý pepř, bílý pepř, muškátový ořech, muškátový květ; sušená zelenina: česnek.

Gothaj v současnosti

44 % masa, 6 éček

Složení: vepřové maso 25 % hm.; hovězí maso 19 % hm.; pitná voda; bramborový škrob; dusitanová solicí směs: jedlá sůl, konzervant: E250; koření; stabilizátory: E451, E450; látka zvýrazňující chuť a vůni: E621; antioxidant: E316; extrakt koření; barvivo: E120.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další spotřebitelské testy zde.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.