Rudá vlajka nad Reichstagem a začátek konce: Podívejte se na unikátní fotografie z bitvy o Berlín | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rudá vlajka nad Reichstagem a začátek konce: Podívejte se na unikátní fotografie z bitvy o Berlín

Rudá vlajka nad Reichstagem a začátek konce: Podívejte se na unikátní fotografie z bitvy o Berlín

Fotografie, na které jeden z vojáků Rudé armády vítězoslavně vztyčil vlajku své vlasti nad centrem celé Říše, obletěla svět. Vznikala sice na etapy, ale stala se symbolem vítězství nad nacistickým režimem. Podívejte se na dobové fotografie, které vám přiblíží, co všechno se stalo před tím, než Říšský sněm před 72 lety padl. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.