Samsung představil novinky. Galaxy S9 láká na špičkový fotoaparát | info.cz

Články odjinud

Samsung představil novinky. Galaxy S9 láká na špičkový fotoaparát

Firma Samsung Electronics dnes v Barceloně představila svůj nový chytrý telefon Galaxy S9, za jehož hlavní přednost označuje vylepšený fotoaparát. Nový telefon, který bude v prodeji od 16. března, nabízí také režim videa, který "doslova zastaví letící špunt ze šampaňského". "Esdevítka" má i lepší bezpečnostní prvky, například kombinovaný systém rozpoznání tváře a oční duhovky.

Prezentaci nové vlajkové lodi Samsungu vpředvečer zahájení veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress provázely v Barceloně ovace a potlesk, jako by měla dorazit hvězda populární hudby, komentoval událost deník La Vanguardia.

Fotoaparát telefonu S9 je schopen rychle a přesně identifikovat vzdálenost i rychle se pohybujících objektů a i v horších světelných podmínkách přesně automaticky zaostřit. To umožňuje objektiv s variabilní clonou. Varianta S9+ má duální fotoaparát, tedy se dvěma objektivy.

Mladí uživatelé, na něž nový model cílí, prý jistě ocení software, který selfie okamžitě přetvoří v emotikon. Telefon má také stereo reproduktory technologie Dolby Atmos, které jsou na přední straně přístroje. V nabídce bude ve čtyřech barvách: růžovofialové, modré, stříbrné a černé.

Nokia 8110 4G Revealed autor: Mobilmania.cz

Designově vychází S9 z loňských modelů řady Galaxy S8. Nová verze má i stejně velký displej a stejnou kapacitu baterie; S9+ je o něco větší. Čtečka otisků prstů je jako u předchozího modelu na zadní straně. Samsung S9 má navíc kombinovaný systém rozpoznání tváře a oční duhovky, od čehož si výrobce slibuje větší bezpečnost při provádění platebních transakcí.

V České republice budou Galaxy S9 a S9+ k dostání ve dvou variantách. Mobil s pamětí 64 GB bude v prodeji od 16. března a 256 GB od 23. března. Nabízené budou v barevných verzích Midnight Black, Coral Blue a zcela nové Lilac Purple.

Doporučená maloobchodní cena modelu Galaxy S9 bude 21.999 Kč (64 GB) a 24.499 Kč (256 GB), u modelu Galaxy S9+ pak 24.499 Kč (64 GB) a 26. 999 Kč (256 GB).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud