Seriál Teorie velkého třesku končí. Po 12 letech na obrazovky míří poslední epizoda | info.cz

Články odjinud

Seriál Teorie velkého třesku končí. Po 12 letech na obrazovky míří poslední epizoda

Květen roku 2019 se nese ve finálových epizodách oblíbených seriálů. Během týdne skončí nejen světově proslulá Hra o trůny (Game of Thrones), ale také Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), která běžela na televizních obrazovkách dlouhých 12 let.

Vůbec první díl komediálního seriálu o partě excentrických vědců mohli diváci zhlédnout v září roku 2007. Životní radosti i slasti pěti hlavních hrdinů – Sheldona s Aspergerovým syndromem, ostýchavého Leonarda, úlisného Howarda a jeho „neviditelnou”, ale o to tlustější matku, sociálně nezdatného Rajeshe a půvabnou, ale poněkud prostou a prostořekou Penny z Nebrasky, s nimi nakonec prožívali dlouhých dvanáct let. 

Celý seriál se točí především kolem vztahů a kdo se ale alespoň částečně neorientuje na poli vědy, je možné, že mu unikla spousta narážek a vtipů. Čtyři z pěti hlavních hrdinů jsou totiž zaměstnanci pasadenské univerzity. A nejen to. Tvůrci do samotného seriálu obsadili i osobnosti jako Elon Musk nebo Stephen Hawking.  

Poslední díl komediálního seriálu poběží na televizních obrazovkách 17. května. O definitivním konci oblíbeného seriálu nerozhodli samotní tvůrci, nýbrž jeden z herců. Tím byl Jim Parsons – představitel Sheldona Coopera. Odmítl totiž další natáčení.

Teorie velkého třesku ani Hra o trůny ale nenechají věrné fanoušky na holičkách. Seriály sice definitivně končí, oba však mají před sebou takzvané prequely. Ti, co si zvykli na Západozemí, čeká seriál o zrození Nočního krále a Bílých chodců a fanoušci fyzikálních vtipů se mohou zabavit novým seriálem s názvem Malý Sheldon.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud