Sex s avatarkou, mimozemšťankou nebo elfkou? Je to jen otázkou času, a nijak dlouhého | info.cz

Články odjinud

Sex s avatarkou, mimozemšťankou nebo elfkou? Je to jen otázkou času, a nijak dlouhého

Roboti na sex, roboti jako partneři pro život, roboti jako plnohodnotní občané státu s vlastním cestovním pasem. Zní to jako úryvek z knihy Julese Verna, a přesto tomu tak není. Nejedná se o předpověď futurologa a co víc, není to dokonce ani hudba vzdálené budoucnosti. Děje se to právě teď. Zveřejňujeme on-line další z textů z prvního čísla magazínu InfoLab.

„Jsem velmi poctěna a pyšná, že jsem dostala takové ocenění,“ pronesla Sophia před užaslými diváky, když byla představena na konci října v saudskoarabském Rijádu, kde probíhalo technologické fórum Future Investment Initiatives. Sophia je robotická žena humanoidního typu a bylo jí jako prvnímu stroji na světě uděleno státní občanství a cestovní pas. Jedná se o nejvyspělejšího robota vytvořeného společností Hanson Robotics, kterou založil Dr. David Hanson. Měli bychom se jí bát?

„Viděli jste až moc hollywoodských filmů,“ zareagovala Sophia na tuto otázku, kterou jí položil novinář Sorkin. „Není důvod se bát. Když se budete chovat hezky vy ke mně, budu se chovat hezky já k vám,“ dodala Sophia. Není divu, že ji média milují. Poskytla už několik rozhovorů, zpívala na koncertě a objevila se i na titulní straně časopisu Elle. Sophia zkrátka dokazuje, že s roboty musíme v budoucnu počítat, a pokud jsou již dnes země, které se nezdráhají udělit jim občanství, je jen otázkou času, a nijak dlouhého, než se i sex s roboty stane běžnou společenskou normou.

Je sex s robotem nevěra?
Otázka, kterou si musí každý v sobě vyřešit především sám a univerzální odpověď na ni není. Přesto se podíváme na fakta, jak je sex s robotem vnímaný. Průzkum objednaný televizní společností Now TV zjistil, že více než třetina lidí (přesněji 36 procent) by se mu rozhodně nebránila. A až 40 procent by ho nepovažovalo za nevěru.

Zatímco Sophia platí ve světě robotů za pohotovou a vtipnou intelektuálku, jejíž místo by v budoucnu mělo být například u seniorů, v zařízeních pro péči o dlouhodobě nemocné nebo může pracovat jako pomocná síla na velkých koncertech, opravdová poptávka po humanoidech je někde jinde.

Novodobé panenky

Sex dolls nebo také sex roboti dali vzniknout celému novému průmyslovému odvětví, které se nazývá „sex tech“. Tržní kapitalizace všech sex tech společností je odhadována na 30 miliard dolarů a s jistotou můžeme v příštích letech očekávat prudký růst.

Humanoidky s kostrou z PVC, ocelovými klouby, tkáněmi ze silikonu a umělou inteligencí jsou na míle vzdálené nafukovacím pannám. Lídrem na trhu je společnost Abyss sídlící v San Marcos v Kalifornii. Ta prodává ročně kolem 600 svých modelů RealDolls v cenovém rozmezí od 4 400 do 50 tisíc dolarů. Náročný zákazník se tak dostane za pořízení vysněné ženy přes milion korun.

K oblibě RealDolls výrazně pomohl rozhlasový moderátor Howard Stern, který se v roce 1997 s jednou z nich pomiloval v živém vysílání. „Přísahám bohu, to byl nejlepší sex v životě. Lepší než se skutečnou ženou!“ vykřikoval nadšený Stern tehdy do éteru.

Kromě toho, že si zákazník může složit svoji vlastní sexuální bohyni, a to od odstínu kůže, barvy vlasů a tělesných proporcí až po velikost a barvu bradavek, tetování, piercing a samozřejmě genitální detaily včetně volby ochlupení, disponují nejvyšší řady  řady RealDolls také umělou inteligencí, laicky řečeno, můžete s nimi vést plnohodnotnou konverzaci.

Sex s dětským robotem jako pedofilie?
Čínská firma Doll Studio, stejně jako japonská společnosti Harumi Designs, vyrábí v celku jednoduché sexuální roboty převážně z termoplastického elastomeru. Oficiálně jsou jejich výrobky prezentovány jako panny neurčitého věku, čímž je myšleno, že vypadají jako děti. Doktorka Kathleen Richardson, odbornice na robotí etiku univerzity De Montfort tvrdí, že držení a distribuce dětských sexuálních robotů by měla být zakázána. Zároveň však netrvá na zákazu všech sexuálních robotů.

Poskládat si svoji humanoidku není jen tak, nabídka je neskutečně široká. V nejlevnějších variantách můžete volit mezi 11 anatomicky věrnými těly o váze 30 až 60 kilogramů, na něž lze magnetem připnout 31 různých obličejů a 14 různě tvarovaných vagin dle výběru. Podle vlastního vkusu dále vybíráte ze 42 různých druhů prsních bradavek a stejně tak máte nekonečné možnosti ve volbě pubického ochlupení. Podle vlastních preferencí se rozhodujete, zda využijete možnosti, aby měla vaše budoucí společnice pihy, a pokud ano, tak zda po celém těle,
či jen v obličeji.

Sex jako z filmu

Je libo sex s avatarkou, mimozemšťankou, elfkou? Naprosto žádný problém. Ostatně například elfí uši jsou v základní nabídce.

Pokud by někomu bylo tohle všechno stále málo, může si objednat tzv. Copy Doll. Za příplatek vám zkrátka desítky techniků, kteří těla ze silikonu zpracovávají i několik týdnů, vytvoří dokonalou kopii jakékoliv žijící osoby. Například oblíbené celebrity, která se vám zjevuje ve vašich nejtajnějších snech. Má to ovšem malý háček. Nebo spíše dva. Potřebujete písemný souhlas dané osoby a dále musí být ochotna nechat se zalít ve formě.

Jak už jste asi pochopili, ve světě sex techu se meze zkrátka nekladou. Proto si můžete zakoupit Real Doll hermafrodita, stejně jako transgendera. Nezapomíná se na nikoho. Důkazem jsou čtyři základní typy mužských humanoidů, které by měly uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších žen.

„Podobnou zkušenost s člověkem nikdy mít nebudete. Přitom vám to ale bude připadat jako styk s reálnou osobou, která vám jen nemůže odpovědět,“ tvrdila po sexu známá novinářka Karley Sciortino. „S robotem si můžete vyzkoušet, co vám osobně funguje nejlépe, včetně rychlosti nebo úhlu,“ řekla Sciortino bezprostředně po zážitku.

Hlavním rozdílem mezi společností Abbys s jejími RealDolls a týmem Realbotix je, že ten vytváří pro nejpopulárnější sexuální robotky na světě aplikaci Harmony, jež se propojuje s modelem panny opatřeným kromě robotických komponentů i obličejovým svalstvem a schopností artikulace.

Roboporno
V Japonsku se průmysl se sex dolls v posledních letech roztočil na plné obrátky. Dokonce tak, že tam mají panny i vlastní časopis I-dolloid.

Robotická prostituce

Důkazem, že se doba řítí závratným tempem dopředu, je i barcelonský podnik Lumi Dolls. Jedná se o první nevěstinec, který nabízí sex s neživými prostitutkami. Vybírat můžete z pětice ultrarealistických panen pro sexuální potěšení. Ceny se pohybují od dvou tisíc korun za rychlovku. „Nezdráhejte se nám sdělit všechny detaily svých fantazií, abychom mohli uspokojit všechny vaše touhy,“ vyzývá Lumi Dolls klienty. Zatímco si zákazník krátí čas u sledování porna, personál připravuje jeho vyvolenou, obléká ji a instaluje do pozice podle zákazníkových tužeb. Lumi Dolls jsou prozatím nehybné a nemluvné. Maximální standard, který vám mohou tyto panny nabídnout, je výhřevná funkce, která udržuje jejich tělo při teplotě 37 °C. Na první seznámení by to však mohlo stačit.


Text vyšel v prvním čísle magazínu InfoLab, který připravila redakce INFO.CZ a který se věnoval nadcházející robotické revoluci.

InfoLab

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud