Články odjinud

Sex s avatarkou, mimozemšťankou nebo elfkou? Je to jen otázkou času, a nijak dlouhého

Sex s avatarkou, mimozemšťankou nebo elfkou? Je to jen otázkou času, a nijak dlouhého

Roboti na sex, roboti jako partneři pro život, roboti jako plnohodnotní občané státu s vlastním cestovním pasem. Zní to jako úryvek z knihy Julese Verna, a přesto tomu tak není. Nejedná se o předpověď futurologa a co víc, není to dokonce ani hudba vzdálené budoucnosti. Děje se to právě teď. Zveřejňujeme on-line další z textů z prvního čísla magazínu InfoLab.

„Jsem velmi poctěna a pyšná, že jsem dostala takové ocenění,“ pronesla Sophia před užaslými diváky, když byla představena na konci října v saudskoarabském Rijádu, kde probíhalo technologické fórum Future Investment Initiatives. Sophia je robotická žena humanoidního typu a bylo jí jako prvnímu stroji na světě uděleno státní občanství a cestovní pas. Jedná se o nejvyspělejšího robota vytvořeného společností Hanson Robotics, kterou založil Dr. David Hanson. Měli bychom se jí bát?

„Viděli jste až moc hollywoodských filmů,“ zareagovala Sophia na tuto otázku, kterou jí položil novinář Sorkin. „Není důvod se bát. Když se budete chovat hezky vy ke mně, budu se chovat hezky já k vám,“ dodala Sophia. Není divu, že ji média milují. Poskytla už několik rozhovorů, zpívala na koncertě a objevila se i na titulní straně časopisu Elle. Sophia zkrátka dokazuje, že s roboty musíme v budoucnu počítat, a pokud jsou již dnes země, které se nezdráhají udělit jim občanství, je jen otázkou času, a nijak dlouhého, než se i sex s roboty stane běžnou společenskou normou.

Je sex s robotem nevěra?
Otázka, kterou si musí každý v sobě vyřešit především sám a univerzální odpověď na ni není. Přesto se podíváme na fakta, jak je sex s robotem vnímaný. Průzkum objednaný televizní společností Now TV zjistil, že více než třetina lidí (přesněji 36 procent) by se mu rozhodně nebránila. A až 40 procent by ho nepovažovalo za nevěru.

Zatímco Sophia platí ve světě robotů za pohotovou a vtipnou intelektuálku, jejíž místo by v budoucnu mělo být například u seniorů, v zařízeních pro péči o dlouhodobě nemocné nebo může pracovat jako pomocná síla na velkých koncertech, opravdová poptávka po humanoidech je někde jinde.

Novodobé panenky

Sex dolls nebo také sex roboti dali vzniknout celému novému průmyslovému odvětví, které se nazývá „sex tech“. Tržní kapitalizace všech sex tech společností je odhadována na 30 miliard dolarů a s jistotou můžeme v příštích letech očekávat prudký růst.

Humanoidky s kostrou z PVC, ocelovými klouby, tkáněmi ze silikonu a umělou inteligencí jsou na míle vzdálené nafukovacím pannám. Lídrem na trhu je společnost Abyss sídlící v San Marcos v Kalifornii. Ta prodává ročně kolem 600 svých modelů RealDolls v cenovém rozmezí od 4 400 do 50 tisíc dolarů. Náročný zákazník se tak dostane za pořízení vysněné ženy přes milion korun.

K oblibě RealDolls výrazně pomohl rozhlasový moderátor Howard Stern, který se v roce 1997 s jednou z nich pomiloval v živém vysílání. „Přísahám bohu, to byl nejlepší sex v životě. Lepší než se skutečnou ženou!“ vykřikoval nadšený Stern tehdy do éteru.

Kromě toho, že si zákazník může složit svoji vlastní sexuální bohyni, a to od odstínu kůže, barvy vlasů a tělesných proporcí až po velikost a barvu bradavek, tetování, piercing a samozřejmě genitální detaily včetně volby ochlupení, disponují nejvyšší řady  řady RealDolls také umělou inteligencí, laicky řečeno, můžete s nimi vést plnohodnotnou konverzaci.

Sex s dětským robotem jako pedofilie?
Čínská firma Doll Studio, stejně jako japonská společnosti Harumi Designs, vyrábí v celku jednoduché sexuální roboty převážně z termoplastického elastomeru. Oficiálně jsou jejich výrobky prezentovány jako panny neurčitého věku, čímž je myšleno, že vypadají jako děti. Doktorka Kathleen Richardson, odbornice na robotí etiku univerzity De Montfort tvrdí, že držení a distribuce dětských sexuálních robotů by měla být zakázána. Zároveň však netrvá na zákazu všech sexuálních robotů.

Poskládat si svoji humanoidku není jen tak, nabídka je neskutečně široká. V nejlevnějších variantách můžete volit mezi 11 anatomicky věrnými těly o váze 30 až 60 kilogramů, na něž lze magnetem připnout 31 různých obličejů a 14 různě tvarovaných vagin dle výběru. Podle vlastního vkusu dále vybíráte ze 42 různých druhů prsních bradavek a stejně tak máte nekonečné možnosti ve volbě pubického ochlupení. Podle vlastních preferencí se rozhodujete, zda využijete možnosti, aby měla vaše budoucí společnice pihy, a pokud ano, tak zda po celém těle,
či jen v obličeji.

Sex jako z filmu

Je libo sex s avatarkou, mimozemšťankou, elfkou? Naprosto žádný problém. Ostatně například elfí uši jsou v základní nabídce.

Pokud by někomu bylo tohle všechno stále málo, může si objednat tzv. Copy Doll. Za příplatek vám zkrátka desítky techniků, kteří těla ze silikonu zpracovávají i několik týdnů, vytvoří dokonalou kopii jakékoliv žijící osoby. Například oblíbené celebrity, která se vám zjevuje ve vašich nejtajnějších snech. Má to ovšem malý háček. Nebo spíše dva. Potřebujete písemný souhlas dané osoby a dále musí být ochotna nechat se zalít ve formě.

Jak už jste asi pochopili, ve světě sex techu se meze zkrátka nekladou. Proto si můžete zakoupit Real Doll hermafrodita, stejně jako transgendera. Nezapomíná se na nikoho. Důkazem jsou čtyři základní typy mužských humanoidů, které by měly uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších žen.

„Podobnou zkušenost s člověkem nikdy mít nebudete. Přitom vám to ale bude připadat jako styk s reálnou osobou, která vám jen nemůže odpovědět,“ tvrdila po sexu známá novinářka Karley Sciortino. „S robotem si můžete vyzkoušet, co vám osobně funguje nejlépe, včetně rychlosti nebo úhlu,“ řekla Sciortino bezprostředně po zážitku.

Hlavním rozdílem mezi společností Abbys s jejími RealDolls a týmem Realbotix je, že ten vytváří pro nejpopulárnější sexuální robotky na světě aplikaci Harmony, jež se propojuje s modelem panny opatřeným kromě robotických komponentů i obličejovým svalstvem a schopností artikulace.

Roboporno
V Japonsku se průmysl se sex dolls v posledních letech roztočil na plné obrátky. Dokonce tak, že tam mají panny i vlastní časopis I-dolloid.

Robotická prostituce

Důkazem, že se doba řítí závratným tempem dopředu, je i barcelonský podnik Lumi Dolls. Jedná se o první nevěstinec, který nabízí sex s neživými prostitutkami. Vybírat můžete z pětice ultrarealistických panen pro sexuální potěšení. Ceny se pohybují od dvou tisíc korun za rychlovku. „Nezdráhejte se nám sdělit všechny detaily svých fantazií, abychom mohli uspokojit všechny vaše touhy,“ vyzývá Lumi Dolls klienty. Zatímco si zákazník krátí čas u sledování porna, personál připravuje jeho vyvolenou, obléká ji a instaluje do pozice podle zákazníkových tužeb. Lumi Dolls jsou prozatím nehybné a nemluvné. Maximální standard, který vám mohou tyto panny nabídnout, je výhřevná funkce, která udržuje jejich tělo při teplotě 37 °C. Na první seznámení by to však mohlo stačit.


Text vyšel v prvním čísle magazínu InfoLab, který připravila redakce INFO.CZ a který se věnoval nadcházející robotické revoluci.

InfoLab

 

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818