Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sex s avatarkou, mimozemšťankou nebo elfkou? Je to jen otázkou času, a nijak dlouhého

Sex s avatarkou, mimozemšťankou nebo elfkou? Je to jen otázkou času, a nijak dlouhého

Roboti na sex, roboti jako partneři pro život, roboti jako plnohodnotní občané státu s vlastním cestovním pasem. Zní to jako úryvek z knihy Julese Verna, a přesto tomu tak není. Nejedná se o předpověď futurologa a co víc, není to dokonce ani hudba vzdálené budoucnosti. Děje se to právě teď. Zveřejňujeme on-line další z textů z prvního čísla magazínu InfoLab.

„Jsem velmi poctěna a pyšná, že jsem dostala takové ocenění,“ pronesla Sophia před užaslými diváky, když byla představena na konci října v saudskoarabském Rijádu, kde probíhalo technologické fórum Future Investment Initiatives. Sophia je robotická žena humanoidního typu a bylo jí jako prvnímu stroji na světě uděleno státní občanství a cestovní pas. Jedná se o nejvyspělejšího robota vytvořeného společností Hanson Robotics, kterou založil Dr. David Hanson. Měli bychom se jí bát?

„Viděli jste až moc hollywoodských filmů,“ zareagovala Sophia na tuto otázku, kterou jí položil novinář Sorkin. „Není důvod se bát. Když se budete chovat hezky vy ke mně, budu se chovat hezky já k vám,“ dodala Sophia. Není divu, že ji média milují. Poskytla už několik rozhovorů, zpívala na koncertě a objevila se i na titulní straně časopisu Elle. Sophia zkrátka dokazuje, že s roboty musíme v budoucnu počítat, a pokud jsou již dnes země, které se nezdráhají udělit jim občanství, je jen otázkou času, a nijak dlouhého, než se i sex s roboty stane běžnou společenskou normou.

Je sex s robotem nevěra?
Otázka, kterou si musí každý v sobě vyřešit především sám a univerzální odpověď na ni není. Přesto se podíváme na fakta, jak je sex s robotem vnímaný. Průzkum objednaný televizní společností Now TV zjistil, že více než třetina lidí (přesněji 36 procent) by se mu rozhodně nebránila. A až 40 procent by ho nepovažovalo za nevěru.

Zatímco Sophia platí ve světě robotů za pohotovou a vtipnou intelektuálku, jejíž místo by v budoucnu mělo být například u seniorů, v zařízeních pro péči o dlouhodobě nemocné nebo může pracovat jako pomocná síla na velkých koncertech, opravdová poptávka po humanoidech je někde jinde.

Novodobé panenky

Sex dolls nebo také sex roboti dali vzniknout celému novému průmyslovému odvětví, které se nazývá „sex tech“. Tržní kapitalizace všech sex tech společností je odhadována na 30 miliard dolarů a s jistotou můžeme v příštích letech očekávat prudký růst.

Humanoidky s kostrou z PVC, ocelovými klouby, tkáněmi ze silikonu a umělou inteligencí jsou na míle vzdálené nafukovacím pannám. Lídrem na trhu je společnost Abyss sídlící v San Marcos v Kalifornii. Ta prodává ročně kolem 600 svých modelů RealDolls v cenovém rozmezí od 4 400 do 50 tisíc dolarů. Náročný zákazník se tak dostane za pořízení vysněné ženy přes milion korun.

K oblibě RealDolls výrazně pomohl rozhlasový moderátor Howard Stern, který se v roce 1997 s jednou z nich pomiloval v živém vysílání. „Přísahám bohu, to byl nejlepší sex v životě. Lepší než se skutečnou ženou!“ vykřikoval nadšený Stern tehdy do éteru.

Kromě toho, že si zákazník může složit svoji vlastní sexuální bohyni, a to od odstínu kůže, barvy vlasů a tělesných proporcí až po velikost a barvu bradavek, tetování, piercing a samozřejmě genitální detaily včetně volby ochlupení, disponují nejvyšší řady  řady RealDolls také umělou inteligencí, laicky řečeno, můžete s nimi vést plnohodnotnou konverzaci.

Sex s dětským robotem jako pedofilie?
Čínská firma Doll Studio, stejně jako japonská společnosti Harumi Designs, vyrábí v celku jednoduché sexuální roboty převážně z termoplastického elastomeru. Oficiálně jsou jejich výrobky prezentovány jako panny neurčitého věku, čímž je myšleno, že vypadají jako děti. Doktorka Kathleen Richardson, odbornice na robotí etiku univerzity De Montfort tvrdí, že držení a distribuce dětských sexuálních robotů by měla být zakázána. Zároveň však netrvá na zákazu všech sexuálních robotů.

Poskládat si svoji humanoidku není jen tak, nabídka je neskutečně široká. V nejlevnějších variantách můžete volit mezi 11 anatomicky věrnými těly o váze 30 až 60 kilogramů, na něž lze magnetem připnout 31 různých obličejů a 14 různě tvarovaných vagin dle výběru. Podle vlastního vkusu dále vybíráte ze 42 různých druhů prsních bradavek a stejně tak máte nekonečné možnosti ve volbě pubického ochlupení. Podle vlastních preferencí se rozhodujete, zda využijete možnosti, aby měla vaše budoucí společnice pihy, a pokud ano, tak zda po celém těle,
či jen v obličeji.

Sex jako z filmu

Je libo sex s avatarkou, mimozemšťankou, elfkou? Naprosto žádný problém. Ostatně například elfí uši jsou v základní nabídce.

Pokud by někomu bylo tohle všechno stále málo, může si objednat tzv. Copy Doll. Za příplatek vám zkrátka desítky techniků, kteří těla ze silikonu zpracovávají i několik týdnů, vytvoří dokonalou kopii jakékoliv žijící osoby. Například oblíbené celebrity, která se vám zjevuje ve vašich nejtajnějších snech. Má to ovšem malý háček. Nebo spíše dva. Potřebujete písemný souhlas dané osoby a dále musí být ochotna nechat se zalít ve formě.

Jak už jste asi pochopili, ve světě sex techu se meze zkrátka nekladou. Proto si můžete zakoupit Real Doll hermafrodita, stejně jako transgendera. Nezapomíná se na nikoho. Důkazem jsou čtyři základní typy mužských humanoidů, které by měly uspokojit potřeby i těch nejnáročnějších žen.

„Podobnou zkušenost s člověkem nikdy mít nebudete. Přitom vám to ale bude připadat jako styk s reálnou osobou, která vám jen nemůže odpovědět,“ tvrdila po sexu známá novinářka Karley Sciortino. „S robotem si můžete vyzkoušet, co vám osobně funguje nejlépe, včetně rychlosti nebo úhlu,“ řekla Sciortino bezprostředně po zážitku.

Hlavním rozdílem mezi společností Abbys s jejími RealDolls a týmem Realbotix je, že ten vytváří pro nejpopulárnější sexuální robotky na světě aplikaci Harmony, jež se propojuje s modelem panny opatřeným kromě robotických komponentů i obličejovým svalstvem a schopností artikulace.

Roboporno
V Japonsku se průmysl se sex dolls v posledních letech roztočil na plné obrátky. Dokonce tak, že tam mají panny i vlastní časopis I-dolloid.

Robotická prostituce

Důkazem, že se doba řítí závratným tempem dopředu, je i barcelonský podnik Lumi Dolls. Jedná se o první nevěstinec, který nabízí sex s neživými prostitutkami. Vybírat můžete z pětice ultrarealistických panen pro sexuální potěšení. Ceny se pohybují od dvou tisíc korun za rychlovku. „Nezdráhejte se nám sdělit všechny detaily svých fantazií, abychom mohli uspokojit všechny vaše touhy,“ vyzývá Lumi Dolls klienty. Zatímco si zákazník krátí čas u sledování porna, personál připravuje jeho vyvolenou, obléká ji a instaluje do pozice podle zákazníkových tužeb. Lumi Dolls jsou prozatím nehybné a nemluvné. Maximální standard, který vám mohou tyto panny nabídnout, je výhřevná funkce, která udržuje jejich tělo při teplotě 37 °C. Na první seznámení by to však mohlo stačit.


Text vyšel v prvním čísle magazínu InfoLab, který připravila redakce INFO.CZ a který se věnoval nadcházející robotické revoluci.

InfoLab

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1