Španělská farmářka se stala hitem sociálních sítí. Nápadně se podobá americkému prezidentovi | info.cz

Články odjinud

Španělská farmářka se stala hitem sociálních sítí. Nápadně se podobá americkému prezidentovi

Nečekaná sláva potkala na sociálních sítích postarší Španělku Dolores Leisovou, která se stala středem zájmu kvůli tomu, že se nápadně podobá americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. 

Fotografii čtyřiašedesátileté ženy s motykou hozenou přes rameno zveřejnil na instagramu novinář, který pracoval na článku o zemědělství v severozápadním Španělsku. Na snímek ihned reagovaly tisíce uživatelů sociální sítě a začaly s nadsázkou žádat Leisovou o komentář k americké politice i mezinárodním tématům. „Říkám si, že to musí být kvůli té barvě vlasů,“ svěřila se Španělka listu La Voz de Galicia.

S Trumpem toho příliš společného nemá, jednou z věcí je například fakt, že nepoužívá mobilní telefon a nemá potřebu se nijak vyjadřovat na sociálních sítích. Nyní si ale právě tam získala velké množství fanoušků. „Mohli bychom nahradit Trumpa touto tvrdě pracující ženou?“ napsal jeden z uživatelů instagramu. Jiní, kteří Leisovou nazývají "„Trumpova galicijská sestra“, zase vyzvali k prozkoumání případných rodinných vazeb amerického prezidenta na Španělsko.

Žena pocházející z Galicie žije ve stejném městě od té doby, co se před 40 lety provdala za svého manžela. Pracuje doma a na svém hospodářství, kde na ní minulý týden novinář narazil, když sázela brambory. Jak Španělka uvedla, současná mediální sláva ji nijak nezasáhla, protože bez chytrého telefonu je pro ni jednoduché dění na internetu prostě ignorovat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud