Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Starosta se opřel do manžela Vondráčkové kvůli trestním oznámením. Rovnou mu na oplátku přistálo další

Starosta se opřel do manžela Vondráčkové kvůli trestním oznámením. Rovnou mu na oplátku přistálo další

Manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal je v ostrém sporu se starostou obce Dolní Studénky na Šumpersku Radimem Sršněm. Ten o něm před časem kvůli zrušenému koncertu napsal, že trestní oznámení podává pravidelně na kde koho. Od Michala se za to rovnou dočkal dalšího trestního oznámení. Informoval o tom server iDnes.cz.

Spor se rozhořel kvůli nedávnému hudebnímu festivalu Hudba bez hranic. Plakát k této akci lákal na vystoupení Václava Neckáře a Heleny Vondráčkové coby hvězd programu. Agentury MM vlastněná manželem zpěvačky Michalem měla ale ke způsobu propagace výhrady a kritizovala ji, protože podle ní vytvářela zdání, že oba umělci vystoupí na akci společně. Vyvrcholilo to zrušením koncertu Vondráčkové.

Vše tehdy vyústilo až v podání trestního oznámení na starostu obce ze strany Michala, který jej nařkl z klamání lidí. Sršeň jakákoli pochybení odmítl a kroky agentury tehdy označil za absurdní – Michalova agentury prý dlouho vše brala na vědomí a až po týdnech si začala diktovat podmínky.

„Situaci považujeme za smutnou a mrzí nás. Ovšem na základě rešerší v médiích vnímáme skutečnost tak, že jako normální lidé chodí pravidelně do kostela nebo do posilovny, agentura MM vlastněná manželem Heleny Vondráčkové Martinem Michalem chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho,“ uvedl tehdy starosta Sršeň podle iDnes.cz v tiskovém prohlášení.

Pravdivost svých slov si mohl brzy vyzkoušet na vlastní kůži. Za výše uvedená slova na něj totiž Michal podal další trestní oznámení. „Mohu potvrdit, že Martin Michal podal trestní oznámení na starostu Radima Sršně pro podezření z trestného činu pomluvy, a to za jeho výrok, že pan Michal ‚chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho‘ a vyjádření v tom smyslu, že to dělá jako hobby,“ řekl pro zmíněný server manažer zpěvačky Luboš Procházka.

Sršeň dle svých slov zvažoval, že to Michalovi oplatí stejnou mincí kvůli poznámce, že Dolním Studénkám dělá jako starosta ostudu. Rozhodl se nakonec, že to neudělá. „Je pod mou úroveň to řešit tímto způsobem, mám na práci důležitější věci než chodit po policii a soudech,“ vysvětlil. A dodal, že hudbu Vondráčkové nakonec na festivalu zahrála jedna z kapel, kde osobně dělal sboristu v pozadí.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744