Články odjinud

Starosta se opřel do manžela Vondráčkové kvůli trestním oznámením. Rovnou mu na oplátku přistálo další

Starosta se opřel do manžela Vondráčkové kvůli trestním oznámením. Rovnou mu na oplátku přistálo další

Manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal je v ostrém sporu se starostou obce Dolní Studénky na Šumpersku Radimem Sršněm. Ten o něm před časem kvůli zrušenému koncertu napsal, že trestní oznámení podává pravidelně na kde koho. Od Michala se za to rovnou dočkal dalšího trestního oznámení. Informoval o tom server iDnes.cz.

Spor se rozhořel kvůli nedávnému hudebnímu festivalu Hudba bez hranic. Plakát k této akci lákal na vystoupení Václava Neckáře a Heleny Vondráčkové coby hvězd programu. Agentury MM vlastněná manželem zpěvačky Michalem měla ale ke způsobu propagace výhrady a kritizovala ji, protože podle ní vytvářela zdání, že oba umělci vystoupí na akci společně. Vyvrcholilo to zrušením koncertu Vondráčkové.

Vše tehdy vyústilo až v podání trestního oznámení na starostu obce ze strany Michala, který jej nařkl z klamání lidí. Sršeň jakákoli pochybení odmítl a kroky agentury tehdy označil za absurdní – Michalova agentury prý dlouho vše brala na vědomí a až po týdnech si začala diktovat podmínky.

„Situaci považujeme za smutnou a mrzí nás. Ovšem na základě rešerší v médiích vnímáme skutečnost tak, že jako normální lidé chodí pravidelně do kostela nebo do posilovny, agentura MM vlastněná manželem Heleny Vondráčkové Martinem Michalem chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho,“ uvedl tehdy starosta Sršeň podle iDnes.cz v tiskovém prohlášení.

Pravdivost svých slov si mohl brzy vyzkoušet na vlastní kůži. Za výše uvedená slova na něj totiž Michal podal další trestní oznámení. „Mohu potvrdit, že Martin Michal podal trestní oznámení na starostu Radima Sršně pro podezření z trestného činu pomluvy, a to za jeho výrok, že pan Michal ‚chodí pravidelně podávat trestní oznámení na kde koho‘ a vyjádření v tom smyslu, že to dělá jako hobby,“ řekl pro zmíněný server manažer zpěvačky Luboš Procházka.

Sršeň dle svých slov zvažoval, že to Michalovi oplatí stejnou mincí kvůli poznámce, že Dolním Studénkám dělá jako starosta ostudu. Rozhodl se nakonec, že to neudělá. „Je pod mou úroveň to řešit tímto způsobem, mám na práci důležitější věci než chodit po policii a soudech,“ vysvětlil. A dodal, že hudbu Vondráčkové nakonec na festivalu zahrála jedna z kapel, kde osobně dělal sboristu v pozadí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud