Tajemství Alana Aldy: Hawkeye ze seriálu M*A*S*H přiznal, že má Parkinsonovu chorobu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tajemství Alana Aldy: Hawkeye ze seriálu M*A*S*H přiznal, že má Parkinsonovu chorobu

Tajemství Alana Aldy: Hawkeye ze seriálu M*A*S*H přiznal, že má Parkinsonovu chorobu

Známý herec Alan Alda oceňovaný především za roli chirurga v legendárním americkém seriálu M*A*S*H se ve vysílání stanice CBS svěřil, že už více než tři roky bojuje s Parkinsonovou chorobou.

„Mám plnohodnotný život,“ svěřil se televizi. „Hrál jsem, rozdával jsem rozhovory a pomáhal jsem v mém Centru pro komunikaci vědy a začal jsem točit nový pořad. V několik záběrech jsem si pak všiml, že se mi třese palec a že jen otázkou času, než si toho někdo všimne.“

Alda se proslavil především díky oblíbenému seriálu, díky kterému si coby Hawkeye Pierce odnesl hned šest Zlatých Glóbů a pět cen Emmy. Sošku si odnesl i za vedlejší roli v dramatickém seriálu Západní křídlo. V posledních letech se objevil ve filmu Stephena Spielberga Most špiónů nebo životopisném snímku Boj o patent.

V 90. letech moderoval populární pořad o vědě, právě díky němu se začal popularizaci vědy více věnovat. Snaží se vědce naučit komunikovat s laickou veřejností a oprostit se od velmi formálního způsobu, jakým se vědu snaží předávat ostatním.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.