Tajemství Alana Aldy: Hawkeye ze seriálu M*A*S*H přiznal, že má Parkinsonovu chorobu | info.cz

Články odjinud

Tajemství Alana Aldy: Hawkeye ze seriálu M*A*S*H přiznal, že má Parkinsonovu chorobu

Známý herec Alan Alda oceňovaný především za roli chirurga v legendárním americkém seriálu M*A*S*H se ve vysílání stanice CBS svěřil, že už více než tři roky bojuje s Parkinsonovou chorobou.

„Mám plnohodnotný život,“ svěřil se televizi. „Hrál jsem, rozdával jsem rozhovory a pomáhal jsem v mém Centru pro komunikaci vědy a začal jsem točit nový pořad. V několik záběrech jsem si pak všiml, že se mi třese palec a že jen otázkou času, než si toho někdo všimne.“

Alda se proslavil především díky oblíbenému seriálu, díky kterému si coby Hawkeye Pierce odnesl hned šest Zlatých Glóbů a pět cen Emmy. Sošku si odnesl i za vedlejší roli v dramatickém seriálu Západní křídlo. V posledních letech se objevil ve filmu Stephena Spielberga Most špiónů nebo životopisném snímku Boj o patent.

V 90. letech moderoval populární pořad o vědě, právě díky němu se začal popularizaci vědy více věnovat. Snaží se vědce naučit komunikovat s laickou veřejností a oprostit se od velmi formálního způsobu, jakým se vědu snaží předávat ostatním.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud