Články odjinud

„To není úplně normální.“ Poslancům se znelíbily ceny obědů ve sněmovně, tak si je zlevnili

„To není úplně normální.“ Poslancům se znelíbily ceny obědů ve sněmovně, tak si je zlevnili

Poslancům se znelíbily ceny ve sněmovních restauracích. Od chvíle, kdy tam jídlo a nápoje zdražily, uběhlo půl roku, a teď jdou ceny opět dolů. Někteří poslanci totiž tvrdí, že nemají možnost se „normálně“ najíst, a dokládají to tím, že losos za 240 korun je pro ně prostě moc. Prý kvůli tomu musejí chodit na obědy mimo sněmovnu. 

Zdražení jídel ve sněmovních restauracích prosadili v únoru letošního roku Piráti. Týkalo se hlavně nápojů a studené kuchyně, kde položky zdražily až o 50 procent. Byť to působí jako enormní zdražení, v reálu tak drastické nebylo – například káva zdražila z 11 korun na 15 korun, velká točená plzeňská dvanáctka z 27 korun na 38 korun.

I přesto ale Stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny minulý týden navrhla, aby jídlo opět zlevnilo o deset procent. Důvod? Poslední zdražení bylo podle jejích členů moc velké.

„Vznikl tam názor, že se to přehnalo, takže navýšení by mělo být 40 procent, ne 50. Nechápu, proč by se mělo po krátké době o deset procent slevovat,“ řekl pro Novinky.cz poslanec František Elfmark (Piráti), který hlasoval proti zlevnění. Jeho kolegové podle něj nutnost zlevnit vysvětlovali tím, že kvůli vysokým cenám „musí“ chodit do restaurací mimo Sněmovnu.

Za kolik se jí ve sněmovně? Čtěte pokračování článku na webu Blesk.cz >>>

 

Články odjinud