„To není úplně normální.“ Poslancům se znelíbily ceny obědů ve sněmovně, tak si je zlevnili | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„To není úplně normální.“ Poslancům se znelíbily ceny obědů ve sněmovně, tak si je zlevnili

„To není úplně normální.“ Poslancům se znelíbily ceny obědů ve sněmovně, tak si je zlevnili

Poslancům se znelíbily ceny ve sněmovních restauracích. Od chvíle, kdy tam jídlo a nápoje zdražily, uběhlo půl roku, a teď jdou ceny opět dolů. Někteří poslanci totiž tvrdí, že nemají možnost se „normálně“ najíst, a dokládají to tím, že losos za 240 korun je pro ně prostě moc. Prý kvůli tomu musejí chodit na obědy mimo sněmovnu. 

Zdražení jídel ve sněmovních restauracích prosadili v únoru letošního roku Piráti. Týkalo se hlavně nápojů a studené kuchyně, kde položky zdražily až o 50 procent. Byť to působí jako enormní zdražení, v reálu tak drastické nebylo – například káva zdražila z 11 korun na 15 korun, velká točená plzeňská dvanáctka z 27 korun na 38 korun.

I přesto ale Stálá komise pro práci Kanceláře Poslanecké sněmovny minulý týden navrhla, aby jídlo opět zlevnilo o deset procent. Důvod? Poslední zdražení bylo podle jejích členů moc velké.

„Vznikl tam názor, že se to přehnalo, takže navýšení by mělo být 40 procent, ne 50. Nechápu, proč by se mělo po krátké době o deset procent slevovat,“ řekl pro Novinky.cz poslanec František Elfmark (Piráti), který hlasoval proti zlevnění. Jeho kolegové podle něj nutnost zlevnit vysvětlovali tím, že kvůli vysokým cenám „musí“ chodit do restaurací mimo Sněmovnu.

Za kolik se jí ve sněmovně? Čtěte pokračování článku na webu Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.