Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Týraná žena neměla na vlastní dům. Postavila si ho svépomocí podle Youtube

Týraná žena neměla na vlastní dům. Postavila si ho svépomocí podle Youtube

Matka čtyř dětí, která opakovaně zažila domácí násilí, chtěla pro sebe a svoji rodinu hezký velký dům. Ve složité situaci se rozhodla, že si ho prostě postaví sama. S nulovými zkušenostmi a pár návody z Youtube zvládla vytvořit vlastní bydlení pro celou rodinu.

Cara Brookinsová byla dvakrát vdaná a oba partneři ji týrali. Po nevydařených vztazích ji navíc začal pronásledovat psychicky narušený muž. Cařina rodina, kterou tyto tragédie značně poznamenaly, se rozpadala a čtyři děti ve věku od dvou do sedmnácti let trpěly. Cara se proto rozhodla, že chce začít znovu a koupit pro svoji rodinu velký dům v americkém Arkansasu.

Na bydlení neměla peníze, svého snu se ale nevzdala. Od banky si v roce 2008 půjčila 150 tisíc dolarů na materiál a rozhodla se, že si dům postaví sama. Neměla žádné zkušenosti, na Youtube si ale našla různé návody a společně s dětmi se pustila do budování. A za devět měsíců bylo hotovo.

„Postavit vlastní dům byla ta největší výzva, kterou jsem kdy zažila. Stejně jako zapomenout na naše traumata a jít dál,“ vysvětluje Cara, která s dětmi už několik let spokojeně bydlí „ve vlastním“. Společná práce na stavbě jí prý navíc pomohla upevnit vztahy se svými potomky. Dům má pět ložnic, garáž na tři auta, pracovnu i domek na stromě pro děti. Podle odhadců má nemovitost nyní hodnotu půl milionu dolarů.

Žena o své zkušenosti napsala i knihu. Chce prý inspirovat ostatní v podobné situaci, aby se nevzdávali a pokoušeli se vždy najít možné řešení.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1