Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úspěšná herečka a bojovnice za rovná práva. Kdo je budoucí žena prince Harryho?

Úspěšná herečka a bojovnice za rovná práva. Kdo je budoucí žena prince Harryho?

Šestatřicetiletá americká herečka Meghan Markleová už se za nedlouho přestěhuje do Kensingtonského paláce. Na jaře příštího roku totiž pojme za manžela jednoho z nejznámějších mužů planety – prince Harryho. Na Twitteru to oznámil jeho otec – korunní princ Charles. 

Meghan Markleová se v poslední době proslavila zejména rolí ambiciózní asistentky Rachel v americkém sitkomu Kravaťáci. Už předtím se objevila coby agentka FBI ve sci-fi seriálu Hranice nemožného. Epizodní role si zahrála například v seriálech Castle na zabití, Kriminálka New York nebo Knight Rider - Legenda se vrací.

Její kariéra se ale vydává i zcela jiným směrem. Stejně jako Emma Watsonová se stala vyslankyní dobré vůle při OSN a zabývá se především problematikou rovnosti mužů a žen. „Nikdy jsem nechtěla být paničkou, která vaří obědy. Vždy jsem chtěla být ženou, která pracuje,“ řekla podle serveru Independent Markleová během jednoho ze svých projevů. Pomáhat se snaží i v rozvojových zemích, například ve Rwandě se zapojila do projektu, který podporuje ženy, které se chtějí stát rovnocennými členy společnosti.

Jako dcera afroamerické matky a bělošského otce má Meghan blízko i k otázce rasové rovnosti. Před časem se prestižnímu časopisu Elle svěřila, že nad touto problematikou začala přemýšlet už ve škole, když si nebyla jistá, jaké políčko má zaškrtnout pod otázkou na její etnikum. S rasovým problémem se ale potýkala i během své herecké kariéry. Z konkurzů totiž často vypadla jen proto, že její barva pleti neseděla ani k „bílým“ ani k „afroamerickým“ rolím.

V minulosti také založila blog The Tig, který byl převážně o módě a životním stylu, Merkleová se ale do jeho obsahu snažila přirozeně zařadit i přidanou hodnotu. Vydávala pak nejen texty a fotografie o nejnovějších trendech, ale také odkazy na důležitější otázky než je móda.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1