V Kalifornii zakázali hloupá hesla. „Admin“ nebo „1234“ už neprojdou | info.cz

Články odjinud

V Kalifornii zakázali hloupá hesla. „Admin“ nebo „1234“ už neprojdou

Kalifornie se rozhodla bojovat proti špatně zabezpečeným počítačům a jiným zařízením, která lze připojit k internetu. Od roku 2020 už nebudou moci obchodníci prodávat zařízení s totožným heslem, které podle tvůrců zákona rozhodně není „obstojným bezpečnostním prvkem“.

Podle nového zákona, který začne platit v roce 2020, budou muset mít všechna zařízení, která využívají internet a k zákazníkům se dostávají s totožným předem vygenerovaným heslem, heslo zcela unikátní. Absence základních bezpečnostních prvků podle senátorky Hannah-Beth Jacksonové představuje poměrně velké riziko.

K internetu se připojuje čím dál víc věcí, což činí vybavení domácností mnohem zranitelnějším než v minulosti. Drtivá většina elektroniky ale podle webu Motherboard nemá dostatečné, nebo vůbec žádné zabezpečení.

Z nedávného průzkumu vyplynulo, že se 82 % lidí vůbec neobtěžuje přednastavené heslo u nových přístrojů měnit. Vystavují se tak nemalému bezpečnostnímu riziku, protože výrobci zpravidla dávají přístrojům totožná hesla. To se ale brzy změní. Jednotlivá zařízení vyrobená a prodávaná v Kalifornii, budou muset výrobci vybavit jedinečným heslem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud