Varování před výpadky elektřiny a zombie: Obyvatelům floridského města přišla zvláštní zpráva | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Varování před výpadky elektřiny a zombie: Obyvatelům floridského města přišla zvláštní zpráva

Varování před výpadky elektřiny a zombie: Obyvatelům floridského města přišla zvláštní zpráva

Obyvatelé floridského města Lake Worth nedaleko Miami se na začátku týdne potýkali se silným deštěm a bouřkami. Město jim přes mobilní aplikaci rozeslalo kromě varovaní před výpadky elektřiny, také informaci o extremní aktivitě zombie. 

Zhruba 7000 tisíc obyvatel města Lake Worth dostalo varování přes mobilní aplikaci ve které stálo: „Varování před výpadky elektřiny a zombie. Kvůli extrémní aktivitě zombií se výpadky týkají už jen 7380 zákazníků. Není jasné, dokdy vše napravíme.“ 

Většina obytavel celou zprávu přešla pouze s humorem. Mluvčí města,Ben Kerr, následně vydal prohlášení, ve kterém uvedl, že žádná invaze zombie nehrozí. Varování však město nebere na lehkou váhu a hledá viníka. 

Podobný případ se ve Spojených státech stal v únoru letošního roku, kdy bylo odesláno falešné varování před tsunami v oblasti nedaleko Lake Worth. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.