Články odjinud

Vzorňák, který miluje polo a mluví francouzsky. Princ William slaví 36. narozeniny

Vzorňák, který miluje polo a mluví francouzsky. Princ William slaví 36. narozeniny

Princ William patří mezi nejoblíbenější členy královské rodiny a není se čemu divit. Za několik posledních dospěl v sebevědomého muže, manžela a otce tří dětí. Co o následníkovi trůnu možná ještě nevíte?

Oproti svému bratrovi princi Harrymu, který měl bouřlivější dospívání, William vzorně reprezentoval královskou rodinu. Navštěvoval prestižní střední školu Eton College, tam studoval zeměpis, biologii, matematiku a dějiny umění. Stejně jako většina mladých Britů si po ukončení Etonu dal rok pauzu a stal se členem britské armády. V roce 2000 strávil deset týdnů v Chile, kde jako dobrovolník organizace Raleigh International pomáhal mladým lidem najít jejich potenciál. Spal pod hvězdami, tančil salsu s vesničany a svět obletěly fotografie, jak umývá záchody.

O několik měsíců později se do Chile vydala také jeho žena vévodkyně Kate. Po návratu vystudoval Univerzitu v St. Andrews, kde získal titul Master of Arts, což je nejvyšší akademické ocenění, jakého se kdy následníkovi britského trůnu dostalo.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI MŮŽETE PŘEČÍST NA WEBU BLESK.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud