5 hororů, které vám v roce 2017 nedopřejí klidný spánek

Milovníci hororů si můžou mnout ruce, rok 2017 pro ně bude znamenat žně. Do kin se chystají nejen úplně nové kousky, ale také pozoruhodné remaky nebo adaptace hrůzných knih, u kterých už nikdo nedoufal, že se jednou natočí. Jakých pět hororů byste rozhodně neměli propást?

1. To

Legenda všech legend z pera spisovatele Stephena Kinga se dočkala nového zpracování. V mainském městečku Derry se zlo probouzí k životu pravidelně. Bere na sebe podobu toho, čeho se člověk nejvíc bojí a s gustem se pokaždé vyřádí především na dětech. Když už by se mohlo zdát, že se jedné partě podařilo zlo ztělesněné klaunem Pennywisem porazit, on se vrátí… Tohle bude skutečná lahůdka. Zatím můžete zavzpomínat na klasické zpracování Kingova hororu.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

2. Suspiria

Po zhlédnutí snímku, který je remakem stejnojmenného čtyřicet let starého italského filmu, vás nejspíš přejde chuť na lekce tance. Právě na parketu v taneční škole je totiž nejpravděpodobnější výskyt temných sil. Ty nejspíš potkat nechcete, ale mrknout na ně na plátně je v tomhle případě skvělý nápad. Podívejte se, jak vypadalo původní zpracování. Film je k vidění celý na youtube.

„Je neuvěřitelné, co lidé dokážou udělat třeba i vlastním dětem.“ Exkluzivní rozhovor INFO.CZ s kriminalisty z pražského mravnostního

3. Temná věž

A opět král hororu Stephen King. V případě Temné věže jde o skutečný průlom, málokdo věřil, že někdy dojde na zfilmování legendární knižní série. V postapokalyptické zničené krajině pronásleduje poslední pistolník Roland Deschain z Gileadu muže v černém, který je nejspíš také andělem smrti. Oba putují k Temné věži, každý ovšem z jiných pohnutek. Hereckému obsazení vévodí Matthew McConaughey.

4. Saw Legacy

Po osmé se vrací kultovní série Saw a i tentokrát krev poteče proudem. Věčný Jigsaw přichází nejen s novou skládačkou osudů nešťastníků, kteří mu skončí ve spárech, ale také se svým odkazem. Je jasné, že lidstvu z toho nekyne žádný užitek. Produkce filmu zatím tají podrobnosti, takže na internetu neuvidíte ani fotografie z natáčení.

5. Resident Evil: Poslední kapitola

Mužské oko potěší opět Milla Jovovichová v hlavní roli. Její hrdinka Alice jako jediná dokáže přežít klíčový střet s nemrtvými a teď bude na ní, aby obstála v konečném boji se společností Umbrella Corporation. Ta chce zlikvidovat i poslední zbytky lidstva. Režisér filmu navíc slíbil, že tentokrát vynechá zpomalené záběry, které v minulosti nenašly u fanoušků série moc pochopení.

Jan Palach: Upálení, čtyři poslední dopisy a dva hroby. Podrobnosti o statečném činu, od kterého uplynulo 50 let, čtěte zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

SDÍLET
sinfin.digital