7 koníčků bohatých a mocných: Segway polo nebo mandarínština

Sbírání uměleckých cenností a hraní golfu je mezi miliardáři stále oblíbené, čím dál více se ale nejbohatší lidé světa koukají také po jiných koníčcích. Často velmi bizarních. Čím vším byste si s boháči mohli krátit čas?

Mark Zuckerberg

Zakladatel Facebooku je pověstný tím, že si rád dává zapeklité úkoly. Jednou se třeba rozhodl, že se naučí mandarínštinu. Koníčky ale využívá i k popularizaci jednotlivých odvětví. V roce 2015 oznámil, jak jinak než na své sociální síti, předsevzetí, že každý druhý týden přečte jednu knihu. Postupně se k němu přidávali lidé na celém světě, kteří vždy od Zuckerberga dostali tip na titul, který právě čte.

Jeff Bezos

Bezos obohatil svět obchodním portálem Amazon. Jeho jmění dosahuje podle časopisu Forbes přes 45 miliard dolarů (asi 1,15 bilionu korun). Část z něj vykládá na budování netradičních hodin v horách na západě Texasu. Ty by měly vydržet v provozu až 10 tisíc let.

Steve Wozniak

Steve Wozniak

Ze dvou zakladatelů společnosti Apple se více proslavil Steve Jobs, ale zapomínat by se nemělo ani na člověka, který mu pomáhal celý úspěšný byznys rozjíždět. Už jen kvůli svérázné zálibě. Steve Wozniak hraje segway polo. Zajímavé využití stroje, který mnozí proklínají.

Warren Buffett

Třetí nejbohatší muž světa má koníček, který se naplno hodí k jeho pokročilému věku. Hraje bridž. Na tom by nebylo nic tak divného, kdyby se na partičku scházel s přáteli v klubu. Jenže on zvolil pokročilejší technologii. Karty hraje online. A aby toho nebylo málo, přidává ještě hru na ukulele. Absolvoval i duet se slavným Jonem Bon Jovim.

Dick Costolo

Bývalý výkonný ředitel Twitteru tráví velkou část času sledováním včelstva. Mezi jeho hobby patří výroba medu. Dokáže se tak rozplývat nad neúnavnou prací včel, kterou prohlásil za fascinující.

Bill Gates

Když už byla v úvodu textu řeč o golfu, nelze nezmínit zálibu Billa Gatese. Zakladatel společnosti Microsoft sice hru na greenech rád nemá, zato dovede pořádně ocenit použité golfové míčky. Když už si jednou za čas jde zahrát s rodinou, přibalí do bagu právě je. Nemusí tak draze kupovat nové.

Richard Branson

Když má majitel značky Virgin volno, najdete ho často na vodě. S oblibou se věnuje kitesurfingu. Podle jeho slov mu umožňuje vrátit se do pracovního zápřahu kompletně odpočatý. Vedle toho také rád poznává cizí kultury. Zúčastnil se například průvodu v tradičních krojích v indické Bombaji.

SDÍLET
sinfin.digital