Čtyřleté holčičce se potřetí vrátila rakovina. Lékaře nejdřív oklamaly příznaky

Ještě jí nebylo ani pět, ale už potřetí bojuje s rakovinou. Tairu (4) v boji proti zákeřné nemoci provází maminka Jana (33). Rakovina poprvé udeřila, když bylo holčičce rok a půl. Prvotní příznaky lékaři považovali za přehřátí, Jana si však vymínila magnetickou rezonanci. A tím začal boj o život, který bohužel stále pokračuje. Rodina však doufá, že se brzo uzdraví a nemoc dá Taiře pokoj.

Po sérii vyšetření odborníci Taiře zjistili nádor v hlavě. „Lékaři mysleli, že je to přehřátí, potom přišli s tím, že jde o nehybnost střev. Ukázala nám to až magnetická rezonance, po které následovala operace, která dopadla dobře,“uvedla Jana Phillip, matka Tairy.

Fištejn: Bojím se, že Zeman vyhraje. Po volbách udělá cokoliv, znovu hrozí ruská „bratrská pomoc“

Po operaci bylo nutné ozáření, a tak se dostali do Protonového centra. Holčička tu byla nejmladším pacientem. „Děti do tří let se obvykle neozařují, naše nemoc však ozáření vyžadovala,“ zmínila Jana.

Léčbu Taira zvládla dobře, po 14 měsících ale začala mít problémy znovu. Kontrolní magnetická rezonance opět odhalila nádor. „Následovala druhá operace, druhé záření, opět v Protonovém centru, a pak uplynulo 12 měsíců a v podstatě v tom lítáme znovu. Jsme po třech nádorech, po šedesáti zářeních, dva roky chemoterapie a už máme druhý typ chemoterapie,“ uvedla těžce zkoušená Jana pro Blesk.cz.

Celý článek čtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital